REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Chcą skończyć z betonem. Powstanie najładniejsze podwórko Bródna?

  3 marca 2022

Chcą skończyć z betonem. Powstanie najładniejsze podwórko Bródna?
Fot. Mariusz Jałtuszewski

Odbetonowane, pełne zieleni, dobrze oświetlone, z nowym placem zabaw - taki pomysł na swoje podwórko mają mieszkańcy bloków przy Łojewskiej.

REKLAMA

Pomysł rewitalizacji dużego terenu pomiędzy blokami przy Łojewskiej 20 i 22 nie jest nowy. Przewinął się już chociażby w edycji budżetu obywatelskiego na rok 2020, w projekcie zgłoszonym przez Mariusza Jałtuszewskiego i Roberta Golińskiego. W tym roku propozycję ponownie zgłosił Norbert Zieliński.

Ponury obraz podwórka

Podwórko między blokami przy Łojewskiej 20 i 22 to zaniedbany i odstraszający teren, na którym królują asfaltowe placyki z dziurami po piaskownicach, brzydkie trawniki i słupki chroniące przed parkowaniem samochodów. Mieszkańcy mają do dyspozycji zniszczone ławki. Obrazu dopełnia prowizoryczny plac zabaw, brak jakiegokolwiek oświetlenia i gruz wyłaniający się spod spękanego asfaltu.

W sąsiednich blokach mieszka prawie pół tysiąca osób, więc potencjał dla poparcia remontu jest ogromny. Swego czasu na Facebooku powstała nawet strona "Rewitalizacja podwórka - pomiędzy Łojewska 20 i Łojewska 22", która miała pomóc w doprowadzeniu do jak najszybszej naprawy terenu. Entuzjazm najwyraźniej już zgasł, bowiem od ponad dwóch lat na stronie nie było ani jednego wpisu.

Zapraszamy na zakupy

Nowe alejki, piękny żywopłot

Zgłoszony do budżetu obywatelskiego projekt zakłada usunięcie popękanego asfaltu, uporządkowanie trawnika, zasadzenie drzew, krzewów i kwiatów, budowę placu zabaw z prawdziwego zdarzenia (np. na wzór tego z Tużyckiej), postawienie minimum czterech latarni ledowych, wymianę starych ławek i zakup dodatkowych, zakup koszy na śmieci, usunięcie starych betonowych donic oraz zamianę mało estetycznych słupków na żywopłot, a także wytyczenie nowych alejek i zabezpieczenie trawnika przed samochodami.

Łączny koszt inwestycji oszacowany został na 700 tys. zł. Czy się powiedzie? Najpierw projekt musi przejść pozytywną weryfikację urzędników, a następnie zyskać aprobatę mieszkańców w czerwcowym głosowaniu.

(db)

 

Komentarze (2)

# stoplikwidacjipodwórek

03.03.2022 15:15

koszmar - strefa zero,
kojarzę miejsce, niektóre sąsiednie podwórka zamieniły się w parkingi, dzielnica kilka lat temu nie wiadomo czemu zlikwidowała istniejące od 40 lat place zabaw, wyburzyła piaskownice, usunęła sprzęt i w to miejsce teraz samochody wjeżdżają pod same klatki wejściowe do bloków, nawet jak chcesz wytrzepać dywan to musisz wywołać właściciela samochodu, parkują miedzy trzepakami w odległości 0.5 m,
nie ma fragmentu nierozjechanego trawnika (koleiny)
i tak już pozostanie pewnie do końca świata

# Chodecka

09.03.2022 15:29

A wybudowaniu placu zabaw i zasadzeniu żywopłotu pewnie będą przeszkadzać wszystkie drzewa...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA