REKLAMA

Targówek

bezpieczeństwo »

 

Budowa metra: znaleźli bombę lotniczą, ewakuują mieszkańców

  26 listopada 2019

alt='Budowa metra: znaleźli bombę lotniczą, ewakuują mieszkańców'
źródło: zdjęcie ilustracyjne - budowa stacji metra Bródno / źródło: MW

Jeśli relikty II wojny światowej będą nadal odkrywane w tym tempie, prędzej czy później zapadnie decyzja o przeczesaniu terenu przez fachowców.

REKLAMA

We wtorek 26 listopada na placu budowy stacji Bródno znaleziono kolejną bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. 60-centymetrowy niewybuch został odnaleziony przez operatora koparki. Prace zostało wstrzymane a na miejsce wezwano saperów. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, także tym razem doszło do ewakuacji mieszkańców pobliskich bloków oraz uczniów szkoły przy Hieronima.

Pierwszego odkrycia w pobliżu skrzyżowania Kondratowicza z Rembielińską dokonano w środę 20 listopada. Budowniczowie metra mówią, że oba niewybuchy wyglądały na bomby tego samego rodzaju. Oznacza to, że pocisków może być znacznie więcej i ewakuacje będą się powtarzać.

AKTUALIZACJA - godz. 12:30

Ewakuowane są bloki przy Bazyliańskiej 7 oraz Rembielińskiej 21A i 23, a także znajdujące się najbliżej budowy metra mieszkania z Rembielińskiej 19.

Bródno jest odcięte od tramwajów. Linie 1 i 41 kończą trasę na rondzie Starzyńskiego, natomiast linie 3, 4 i 25 na przystanku Bródnowska. Na ulice wyjechała zastępcza linia autobusowa, kursująca z ronda Starzyńskiego ulicami Odrowąża, Matki Teresy, Rembielińską, Bartniczą, Wysockiego, Marywilską, Odlewniczą i Annopolem na Żerań Wschodni.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# 420

26.11.2019 12:39

Szkoła na hieronima nie została ewakuowana uczniowie wraz z policja czekają na decyzję wojska.

# Walter

01.12.2019 23:59

Cześć,
Czy potrzebujesz wygodnej pożyczki dla swojej satysfakcji? Oferujemy kredyt w wysokości 3% dla lokalnych i międzynarodowych kredytobiorców. Jesteśmy certyfikowani, zaufani, godni zaufania, wydajni, szybcy i dynamiczni oraz współpracujemy. udzielamy pożyczki długoterminowej na okres od 2 do 50 lat.
Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i niedrogiej pożyczki, aby spłacić swój dług, założyć firmę lub z innego powodu? Jeśli tak, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pożyczki.
Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez: E-mail: lendingtreegroupinc@gmail.com
WhatsApp: +12134192419
Jesteśmy certyfikowani,
niezawodny, niezawodny, wydajny, szybki i dynamiczny.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe