REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
Bielany

Inwestycje

 

Blok zamiast parkingu przy kościele na Wawrzyszewie?

  11 grudnia 2015

alt='Blok zamiast parkingu przy kościele na Wawrzyszewie?'

W miejscu parkingu obok kościoła na Wawrzyszewie może powstać nowy blok. Czy to pogłębi problemy z parkowaniem w okolicy?

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Na rogu Horacego i Czechowa znajduje się pusty teren, obecnie zajmowany przez parking. Na Wawrzyszewie powtarzana jest plotka, że w jego miejscu stanie nowy blok. Okoliczni mieszkańcy nie są z tego zadowoleni. Takiego sklepu na Bielanach jeszcze nie było Takiego sklepu na Bielanach jeszcze nie było Pomaganie nigdy nie było tak przyjemne. Nowy sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder powstał na Bielanach zaledwie dwa miesiące temu, a już ma grono stałych klientów i wielbicieli. Uważają, że parking jest tu niezbędny ze względu na sąsiedztwo kościoła i niedostateczną - w stosunku do liczby samochodów - liczbę legalnych miejsc.

- Wydana została decyzja o warunkach zabudowy na postawienie "budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym, zjazdem oraz niezbędną infrastrukturą" - mówi Małgorzata Kink, rzeczniczka bielańskiego urzędu.

Decyzja o warunkach zabudowy to jeszcze nie pozwolenie na budowę. Jest wciąż za wcześnie, by mówić o terminach, projekcie budynku i liczbie miejsc parkingowych, które powstaną razem z tą inwestycją.

Dominik Gadomski

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

Komentarze (15)

# WD32

11.12.2015 13:53

to nie jest parking tylko wolne klepisko z kałużami zastawione (nielegalnie) samochodami

# Księżycowy

11.12.2015 17:03

Oczywiście dla gminy jest to interes,ale pamiętajmy że nam też chociażby umierają bliscy i wtedy rodzinę zaprośmy na pogrzeb na rowerach ....

# asd

11.12.2015 19:58

Zainteresowany parkingiem może zawsze zebrać na tacę kupić teren i zrobić parking.
A ja proponuje zlikwidować!

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

# eRDe

12.12.2015 10:19

Lepszy parking niż nowy blok. Szczególnie, że pewnie wraz z nowym blokiem pojawiają się nowe, nieznane wcześniej obyczaje.

# Uliczka

12.12.2015 15:08

#Księżycowy napisał(a) 11.12.2015 17:03
Oczywiście dla gminy jest to interes,ale pamiętajmy że nam też chociażby umierają bliscy i wtedy rodzinę zaprośmy na pogrzeb na rowerach ....
Faktycznie obywatelu, urwałeś się z księżyca, zatem informuję, że gminy u nas nie ma, Bielany są od wielu dziesiątek lat dzielnicą. Specjalista się znalazł...

# Wawa

14.12.2015 12:23

Zabudują każdą wolną przestrzeń ! po kiego następny blok ?? mało tego co powstało przy Sokratesa ?! Czy nie można tego terenu zagospodarować dla obecnych mieszkańców ?!

REKLAMA

bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0

# bielanka

16.12.2015 13:09

Bielany są dzielnicą na podstawie ustawy z 2002 roku, wcześniej rzeczywiście była to gmina ...
W kwestii tego kawałka ziemi: fajnie byłoby wiedzieć, kogo to był kawałek: miasta, spółdzielni czy parafii ?

# wolumen

17.12.2015 12:42

Z nieoficjalnych informacji, ma powstać blok na 79 mieszkań z garażem podziemnym. Czekają na pozwolenie na budowę. Ma ruszyć na wiosnę 2016. Metraże od 35-105 m2.
Także sprzedawać stare- kupować nowe.

# eRDe

17.12.2015 23:11

#wolumen napisał(a) 17.12.2015 12:42
Także sprzedawać stare- kupować nowe.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że lepiej mieszkać w starym bloku. Jakość nowych woła o pomstę do nieba.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

# wolumen

18.12.2015 12:24

Napewno lepiej mieszkać w starym bloku. Gratis dostajesz smród kocich odchodów na klatkach schodowych, pomazane ściany sprayem, nie masz gdzie zaparkować auta / brak garażu /, stare obdrapane windy, piwnice pełne prusaków i kocich kup. Super miejsce.
Mieszkałem w starym blokowidku. Jak wchodzę do niego to dostaje depresji.

# eRDe

19.12.2015 22:41

Nie spotkałem się z czymś takim na starych osiedlach, ale może miałeś pecha? Obecnie stare osiedla w większości są zadbane, windy wymienione i prusaków brak. I te bloki postoją dłużej niż obecnie budowane (nie wiem z czego) nowe budynki.

# olaf

23.12.2015 09:31

Re #asd
No to może kościół też zlikwidować, będzie więcej miejsca na blok dla słoików???

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

# wolumen

23.12.2015 11:20

Nowe mieszkania nie kupują tylko słoiki. Ludzie też przenoszą się ze starych blokowisk do nowych mieszkań.
W starych blokowiskach zostaną za naście lat: emeryci, studenci i azjaci.

# Art

05.04.2016 22:05

Księża na księżyc dla nich tylko kasa się liczy

 sara3214321

11.05.2016 11:45

To gdzie mamy parkować jak wszedzie robia bloki, Najbardzije opłacalne jest zrobienie prywatnego parkingu i sciaganie kasy z ludiz którzy i tak beda musieli go kupic :P We wro juz powstają takie http://www.parking-wroclaw.com.pl/ i ludzie nie mają zbytnio wyjscia :P

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni