Bilety tańsze od marca?
9 stycznia 2015
Kiedy pod koniec roku Legionowo zadecydowało o wejściu do strefy "Warszawa+", zaprotestował wojewoda - poszło o zapis w regulaminie, według którego prawo do tańszych biletów mieliby tylko zameldowani w mieście. Teraz miasto będzie poprawiać swoją uchwałę.
Na statek. Służbowo (choć nie tylko)
Jeden z najsłynniejszych cytatów polskiego kina jest tu uprawniony: od 1 czerwca każdy może poczuć się jak bohaterowie "Rejsu" i popływać statkiem po Zalewie Zegrzyńskim.
Prezydent jednak nie chciał wdawać się z wojewodą "kto ma rację"- choć w piśmie do przewodniczącego rady wskazał, że opinia wojewody była pobieżna i nie uwzględniała innych zapisów regulujących możliwość takich właśnie ograniczeń dla mieszkańców - i nie będzie podważania decyzji organów nadrzędnych. Tym samym uchwała rady miasta będzie poprawiona zgodnie z zaleceniami wojewody.
- Na styczniowej sesji będzie poddana pod głosowanie uchwała włączająca Legionowo do strefy "Warszawa+"- zapowiada Tamara Mytkowska. - Zastosujemy się do wniosków wojewody, w projekcie uchwały będzie zapis o tym, że uprawnienia do tańszych biletów będą mieli ci, którzy wskażą Legionowo jako miejsce, gdzie płacą podatki. To pozwoli na szybsze wprowadzenie "Warszawa+".
Najprawdopodobniej tańsze bilety będzie można kupić od marca. Ile mają kosztować? Posiadacz karty mieszkańca z gminy, która przystąpiła do oferty Warszawa+, płaci za niego 196 zł (obecnie - 210 złotych). Jeszcze więcej oszczędzi się na bilecie kwartalnym - normalnie kosztuje on 536 zł (na obie strefy). Posiadacz karty zapłaci za niego tylko 482 zł.
(wt)
.






































