REKLAMA

bck akademia malucha 1bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0
Bemowo

różne »

 

Bemowo zrobione w balona

  24 kwietnia 2009

5 kwietnia lotnisko na Bemowie zgromadziło rzesze sympatyków balonów. Sport balonowy dla dzieci to impreza przyciągająca na lotnisko coraz więcej mieszkańców.

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0
Poczynaniom modelarzy przeszkadzały podmuchy wiatru, mimo to dziewczynki i chłopcy radzili sobie znakomicie. Przygoda z balonami z kolorowej bibułki (o wyso-kości 3,6 m i średnicy 1,5 m), napełnianych gorącym powietrzem, to także element sportowej rywalizacji, zgłębianie podstaw fizyki, jak również poznawanie historii ba-loniarstwa.

Małe aerostaty startujące z lotniska Bemowo, do złudzenia przypominały pierw-szy balon na ogrzane powietrze, wynaleziony przez braci Montgolfier - wypuszczo-ny publicznie w czerwcu 1783 r. Czy taka będzie przyszłość terenów po Tesco? Czy taka będzie przyszłość terenów po Tesco? Miasto pokazało projekt miejscowego planu zagospodarowania dla terenów po Tesco przy ul. Górczewskiej. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do 22 października. W planach na przyszłość jest m.in. szkoła, park, skwery i usługi publiczne. , czy też skonstruowany przez Stanisława Okra-szewskiego, nadwornego chemika na dworze króla Stanisława Augusta Poniatow-skiego. Ten drugi wystartował tylko rok później (w 1784 r.) z tarasu Zamku Kró-lewskiego w Warszawie i obserwowany był przez samego króla.

Wszyscy zaliczyli loty! Wyjątkowego pecha miał Tymek Hurko-Romeyko, które-go model zapalił się w ostatniej chwili przed startem i cały spłonął podczas lotu. Mistrzem Warszawy został Michał Kłodziński, wicemistrzem Łukasz Wielgo - obaj z Aeromodelklubu ArtBem, a drugim wicemistrzem Łukasz Przybysz z Pałacu Mło-dzieży. Złoty medal drużynowy wywalczyła ekipa Aeromodelklubu.

Modele balonów, latawce i małe szybowce do zawodów halowych (puszczane z ręki) to najprostsze formy modelarstwa nie wymagające większych nakładów fi-nansowych. Osoby zainteresowane modelarstwem i budowaniem różnego rodzaju modeli latających mogą przyjść na zajęcia do Aeromodelklubu. Są one prowadzone od poniedziałku do soboty w ArtBemie (ul. Górczewska 201).

stroja

.

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck wakacje 2026 2bck wakacje 2026 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

bck open stage 2026a 3bck open stage 2026a 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

atal zakatek harmonia 1atal zakatek harmonia 2atal zakatek harmonia 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

bck spolecznosciowy 2bck spolecznosciowy 0

REKLAMA

norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

REKLAMA

bck kiermasz 3bck kiermasz 0

REKLAMA

bck zajecia zapisy 1bck zajecia zapisy 2bck zajecia zapisy 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

pan materac 08-2026 3pan materac 08-2026 0

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA