REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

Bemowo: sypnie ścieżkami dla rowerów

  9 maja 2014

Bemowo: sypnie ścieżkami dla rowerów

Jeszcze w tym roku powstaną ścieżki rowerowe przy ul. Powstańców Śląskich, Górczewskiej i Nowolazurowej. - W listopadzie ubiegłego roku podjęliśmy decyzję o rozbudowie sieci ścieżek w całej Warszawie - informuje Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent miasta do spraw rowerów.

REKLAMA

Plan zakłada rozbudowę starych i modernizację nowych ścieżek do 2020 roku. - Na Bemowie trasy będą budowane przy współpracy urzędu dzielnicy i Zarządu Transportu Miejskiego. Jeszcze w tym roku powstanie ścieżka przy Powstańców Śląskich na odcinku ponad 2 km, od Górczewskiej do Andyjskiej. Także przy Nowolazurowej, od Chróścickiego do Połczyńskiej i ponad 400 m ścieżki przy Pełczyńskiego.

- Planujemy budowę ścieżek przy wszystkich ważniejszych inwestycjach. Już np. mamy ścieżkę przy niedawno budowanej ulicy Coopera. Niedużej ulicy, ale potrzebnej. Będzie też ścieżka m.in. przy budowanym odcinku Pełczyńskiego i w innych miejsacach - zapowiada rzecznik urzędu dzielnicy Mariusz Gruza.

Kolejnych sześć lat ma przynieść kolejne inwestycje. Ścieżka pobiegnie po obu stronach całej Nowolazurowej, obok Waldorffa, także przy nienazwanym łączniku Waldorffa i Obrońców Tobruku. Na budowę ścieżek w całym mieście władze stolicy przeznaczą 120 mln zł. Na samym Bemowie 15 mln. Następnie przez Obrońców Tobruku na odcinku od Pieniążka do Księcia Bolesława, wzdłuż reszty Powstańców Śląskich (Górczewska - Radiowa i w drugą stronę Radiowa - Hery), wzdłuż Połczyńskiej (od ul. Bodzanty do granicy miasta). Etap końcowy to ścieżka przy Powstańców Śląskich pomiędzy Połczyńską a Górczewską, między Radiową a Kochanowskiego i na koniec na samej Radiowej (pomiędzy Pirenejską a Gołuchowską).

Na budowę ścieżek w całym mieście do 2020 roku władze stolicy przeznaczą 120 mln zł. Na samym Bemowie 15 mln.

- Nasza dzielnica jest jedną z bardziej zielonych w Warszawie. Z konsultacji społecznych przeprowadzonych w listopadzie wynika, że na Bemowie dodatkowe ścieżki rowerowe są bardzo potrzebne - potwierdza rzecznik Gruza.

mac

 

Komentarze (16)

# rozczarowana

09.05.2014 11:38

Ciekawe, czy Pan rzecznik widział ścieżkę rowerową przy ul. Coopera, może warto żeby najpierw zobaczył zanim zacznie opowiadać mediach nową ścieżką !!! Przy obecnym rozwiązaniu tylko czekać kiedy dojdzie do tragedii

# Marcin

09.05.2014 12:29

Sprawdźcie najpierw ścieżkę, która powstała na ul. coopera po zjeździe z batalionów chłopskich. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem, żeby wyjście z klatki wychodziło bezpośrednio na ścieżkę. Komuś pomyliła się chyba kolejność ścieżki rowerowej z chodnikiem. Nie wspomne już o odległości ścieżki od wyjazdu z garażu. Zróbcie wizję lokalną i wrzućcie pare fotek bo warto o tym napisać:)

# rowerzysta tunelowy

09.05.2014 13:06

A może wreszcie uda sie zakończyć ścieżkę na Powstaców przy Połczyńskiej na jezdni a nie na chodniku przed skrzyżowaniem ?
Bo o połączeniu z pasami dla rowerów na Dźwigowej to chyba nie ma co marzyć...
"Planujemy budowę ścieżek przy wszystkich ważniejszych inwestycjach" - i dlatego tak trudno przejechać przez S8 zarówno Lazurową jak i przez kładke za Tesco. Na przedłuzeniu Górczewskiej też. - ale chyba się czepiam , bo to nie była "ważniejsza" inwestycja bo nie ani miasta ani dzielnicy i teraz po prostu NIEDASIE nic porawić.

REKLAMA

# jkk

09.05.2014 15:48

#Marcin
Władze dzielnicy tak się zapędziły, że zgodziły się z tezą projektanta, iż mieszkańcy budynku przy skrzyżowaniu Batalionów Chłopskich i Coopera korzystać z ulic będą, przede wszystkim, jako rowerzyści. Dlatego na tym, nieoddanym jeszcze do eksploatacji, skrzyżowaniu nie przewidziano przejścia dla pieszych wiodącego do prywatnego przedszkola, choć można tam "przypedałować" rowerem.
Nawiasem mówiąc, ciekawe jaki adres posiadać będzie oddawany budynek Budimexu - dotychczas mowa była o budowie odcinka Coopera (wraz z przedłużeniem Batalionów), ale chyba wówczas numery należy nadawać jako ujemne. I jeszcze jedno, kiedy w końcu władze dzielnicy pomyślą o wybudowaniu brakującego 300 metrowego odcinka ulicy Coopera - przedłużenia tej ulicy do Batalionów (oczywiście wraz ze ścieżką rowerową). Ponieważ Batalionów Chłopskich jest jedyną drogą dojazdową do istniejących i oddawanych wzdłuż niej osiedli, wystarczy aby z jakiegokolwiek powodu ulica się zatkała i jest tragicznie - brak alternatywnego wjazdu. A za chwilę zaczną się realizować następne inwestycje mieszkaniowe, za 2-3 lata budowa Nowolazurowej na tym odcinku. Budowa brakującego odcinka Coopera to również ułatwienie dla mieszkańców osiedli JW przy ulicy a także realizacja docelowego dojazdu do osiedla Villa Lazur (tymczasowy dojazd od Batalionów kończy swój żywot na początku 2017 roku). Może też, przy okazji, ktoś przypomni sobie o oznakowaniu istniejącej już ścieżki rowerowej przy Coopera.

# Turysta

09.05.2014 20:52

Budimex i ich droga rowerowa przy nowym przedłużeniu od ul. Coopera, prostopadle do ul. Batalionów Chłopskich. Wyjście z bloku i wyjazd z garażu od razu na ścieżkę rowerową - mistrzostwo świata! Developer spaprał robotę i miasto to przyjmie???
Czy to pułapka dla nowych Bemowian i mieszkańców Osiedla Pod Słońcem czy rowerzystów?

# miuy

09.05.2014 21:04

Osmańczyka zastawiona samochodami a urzędnicy z dzielnicy Bemowo nic z tym nie robią.Były tam postawione słupki ale podobno "ktoś ważny" nie miał gdzie parkować (a raczej nie chciał płacić za parking-bo te płatne w okolicy są) i na zlecenie urzędu dzielnicy Bemowo słupki zostały zdemontowane !Teraz samochody parkują ukośnie zamiast wzdłuż jezdni...

REKLAMA

# stts

09.05.2014 21:40

Macie jakieś zdjęcia tych rzeczy?

# jkk

10.05.2014 13:09

Ścieżka rowerowa na Batalionów Chłopskich, zwłaszcza na długości budynku PBM Południe, służy najczęściej jako poszerzenie ulicy dla pojazdów jadących od strony ulicy Lazurowej a to za sprawą samochodów permanentnie parkujących po południowej stronie Batalionów - zajmujących zarówno znaczną część chodnika jak i ulicy. Z racji kontynuowanych inwestycji mieszkaniowych (Robyg) jak i nowych, które rozpoczną się lada dzień, należy oczekiwać że kontynuacja niszczenia ścieżki rowerowej trwać będzie w najlepsze za sprawą ciężkich pojazdów związanych z budowami jak i przez mijające się samochody osobowe oraz dostawcze. Wszystko za sprawą nieegzekwowania przez władze miasta własnych postanowień (plan miejscowy dla tego obszaru przewiduje zapewnienie pełnych potrzeb parkingowych na działkach inwestorów budujących osiedla).

# moj rower

10.05.2014 19:04

Wstawic slupki! Niech kupuja garaze, a nie zeruja albo zakaz parkowania i niech mandaty sie sypna!

REKLAMA

# jkk

11.05.2014 08:36

Zakaz parkowania dotyczy też chodników mających mniej niż 1,5 m szerokości a tak jest w w/w przypadku. Pierwsze 50 m Batalionów to zwężony odcinek oczekujący na budowę Nowolazurowej - na nim też parkują samochody utrudniając jednocześnie zobaczenie czegokolwiek co dzieje się na Lazurowej co w połączeniu z reklamami niemal na samym skrzyżowaniu stwarza niebezpieczne sytuacje. Chodniczek na tym odcinku jest symboliczny, ścieżki rowerowej - brak.

# elsad

12.05.2014 14:55

Już 30 lat czekamy na kawałek chodnika przy ul. Radiowej - po obu stronach drogi brak - od ul. Powstancow w kierunku WAT-u i drugiej jednostki wojskowej. Ile mozna prosic władze aby wreszcie dostrzegły problem? Wyglada na to, że władza ignoruje od lat mieszkańców, pracownikow instytucji i studentów korzystajacych z tego odcinka.

# stts

13.05.2014 20:01

@elsad widziałem, że na tym odcinku (Ebro Pw. Śl.) po północnej stronie ktoś zgłosił projekt budowy ścieżki rowerowej, nie wiem czy chodnika też.

REKLAMA

# kot

14.05.2014 11:34

#elsad napisał(a) 12.05.2014 14:55
Już 30 lat czekamy na kawałek chodnika przy ul. Radiowej - po obu stronach drogi brak - od ul. Powstancow w kierunku WAT-u i drugiej jednostki wojskowej. Ile mozna prosic władze aby wreszcie dostrzegły problem? Wyglada na to, że władza ignoruje od lat mieszkańców, pracownikow instytucji i studentów korzystajacych z tego odcinka.
W tej sprawie zamierzam ruszyć niebo i ziemię - mam dosyć laurek w Bemowo News, dzieci z okolic Hery (a jest ich bardzo wiele!!!) nie mają nawet jak przejść bezpiecznie przez Radiową do nowej szkoły przy Zachodzącego słońca, aby nie cofać się do stokrotki. Jak widać władze Bemowa mają nas głęboko w poważaniu.

# gość

23.05.2014 23:09

A ścieżki na Nowym Bemowie? Wzdłuż Wrocławskiej nie ma, a jest miejsce. Powstańców Śl. wzdłuż Pirenejskiej, Morcinka - brak. Radiowa - brak.
10 lat mieszkańcy mają czekać na ścieżki? To chyba kpiny.

# osg

24.05.2014 12:50

Na Wrocławskiej od Powstańców do Radiowej ma być pas rowerowy przy okazji budowy tramwaju obok. Na Radiowej od P.Ś. do Ebro jest projekt w budżecie partycypacyjnym, reszta P.Ś. to wymaga pewnie przebudowy całego przekroju drogi (tramwaj pośrodku).

REKLAMA

# Rowerzysta z Bemowa

08.06.2014 14:19

Pasy rowerowe to najlepsze rozwiązanie. Jako aktywny rowerzysta organicznie nie znoszę idiotycznych ścieżek rowerowych, o chodniko-ścieżkach nie wspominając. Gdzie dokładnie pas ma powstać??? (bo odcinki Radiowa -Powstańców są dwa)
więcej na forum

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA