REKLAMA

Bemowo

środowisko »

 

Fosa Fortu Bema będzie bardziej zadbana?

  1 czerwca 2023

alt='Fosa Fortu Bema będzie bardziej zadbana?'
źródło: bip.warszawa.pl

Pod koniec kwietnia mieszkańcy zaobserwowali niepokojące zanieczyszczenie fosy Fortu Bema. Wraz z ciemniejszą barwą wody, dało się zaobserwować walające się po brzegu i w samej wodzie śmieci.

REKLAMA

Pod koniec kwietnia mieszkańcy zaobserwowali niepokojące zanieczyszczenie fosy Fortu Bema. - Proszę o informację czym jest to spowodowane i czy w związku z tym wymagane i planowane są jakieś działania, a także jak często fosa jest oczyszczana ze śmieci i kiedy planowane jest najbliższe jej wyczyszczenie - napisał w interpelacji skierowanej do władz dzielnicy radny Robert Podpłoński. Jak wskazuje samorządowiec największe zanieczyszczenia fosy były zaobserwowane na południe od baru Forteczna przy Waldorffa 41 i boisk piłkarskich przy Obrońców Tobruku 11. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?

Władze Bemowa twierdzą, że fosa jest czysta

- Obecnie lustro wody Fosy Bema jest czyste i na bieżąco utrzymywane - informuje wiceburmistrz Bemowa Jakub Gręziak. 28 kwietnia została zawarta trzyletnia umowa na konserwację urządzeń hydrotechnicznych, w tym konserwację i bieżące sprzątanie Fosy Bema. Zawarcie umowy umożliwiło wyłonionej w przetargu firmie wykonanie jeszcze tego samego dnia pierwszego w tym roku czyszczenia lustra wody.

- Zgodnie z zapisami umowy, każdego roku od kwietnia do końca listopada, raz w tygodniu, w ramach bieżącego utrzymania będą zbierane wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie i na skarpach fosy - obiecuje wiceburmistrz Gręziak, nie wyjaśniając jednak co było powodem wcześniejszego zanieczyszczenia wody. Być może były to glony, których wcześniej nie miał kto usunąć. Teraz ma to się zmienić.

Wstąp do księgarni

Będzie porządek w Forcie Bema?

W ramach umowy firma sprzątająca jeszcze w tym roku sześciokrotnie przeprowadzi prace konserwacyjne fosy, polegające m.in. na koszeniu skarp, wygrabieniu wykoszonej trawy i liści, oczyszczaniu ścieżek pieszych z ziemi, piasku i traw, przycięciu krzewów przy ścieżkach, pielęgnacji roślin oraz usuwaniu glonów z lustra wody fosy, czy wykonaniu drobnych koniecznych napraw urządzeń wodnych i innych prac porządkowych.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA