REKLAMA

Bielany

inwestycje »

 

Będzie łącznik Literackiej z Maczka. Połączenie z trasą S8 wykluczone

  11 października 2023

alt='Będzie łącznik Literackiej z Maczka. Połączenie z trasą S8 wykluczone'
Literacka do remontu i... z nowym skrzyżowaniem, zdjęcie czytelnika

Bielański ratusz podpisał porozumienie z firmą Dom Development, na mocy którego powstanie ulica biegnąca przez środek przyszłego osiedla, która połączy Literacką z Maczka. Deweloper zobowiązał się również do remontu sporego odcinka ulicy Literackiej. Czy to rozwiąże problemy komunikacyjne osiedla Piaski po powstaniu nowego osiedla?

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią inwestora, na terenie, gdzie jeszcze niedawno stał bezużyteczny szkielet EuropolGazu - powstaną dwa budynki, połączone ze sobą pod ziemią dwukondygnacyjnym parkingiem na 500 aut. Nad powierzchnią budynki zostaną podzielone na cztery bryły 6-8 kondygnacyjne, a bliżej skrzyżowania z ul. Kochanowskiego powstać ma 14-kondygnacyjna (46-metrowa) wieża. Miasto nie skorzystało z prawa pierwokupu. Dom Development kupił olbrzyma przy Maczka Miasto nie skorzystało z prawa pierwokupu. Dom Development kupił olbrzyma przy Maczka
Warszawski ratusz nie skorzystał z prawa pierwokupu atrakcyjnej działki przy węźle trasy S8 z Powązkowską i Maczka.
Powstaną 424 mieszkania, a według szacunków na osiedle sprowadzi się mniej więcej tysiąc osób. Te dane niepokoją część mieszkańców osiedla Piaski, którzy już teraz obawiają się olbrzymich korków w rejonie swojego miejsca zamieszkania.

Jakie korzyści dla Bielan?

Podczas rozmów prowadzonych przez władze Bielan z przedstawicielami Dom Development ustalono, że w treści decyzji o warunkach zabudowy znajdą się dwa punkty, które będzie musiał spełnić inwestor: remont ul. Literackiej oraz połączenie nowego osiedla z drogami publicznymi minimum w jednym z trzech kierunków: ul. Maczka, trasą S8 lub Broniewskiego.

W ramach pierwszego i drugiego etapu inwestycji Dom Development wykonał już kosztowny remont hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego za ok. 1,2 mln zł. Obiecał remont około 900-metrowego odcinka ulicy Literackiej oraz budowę łącznika pomiędzy Literacką a Maczka, co ma ułatwić życie kierowcom po wybudowaniu nowego osiedla.

- Co do remontu hali sportowej przy podstawówce, to deweloper zachował się z klasą. Od razu przystał na naszą propozycję, nie robiąc żadnych trudności. Wyremontował ją jeszcze przed podpisaniem porozumień - mówi wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski. - W ramach pierwszego etapu inwestycji uzyskaliśmy też kosztowny dla samorządu remont Literackiej na długim odcinku. W ramach drugiego etapu inwestycji mieszkaniowej inwestor zaproponował połączenie terenu przyszłego osiedla z ul. Maczka, jako rozwiązanie bezpieczne i możliwe do zrealizowania. Podpięcie nowego osiedla pod ulicę Broniewskiego było zadaniem karkołomnym, zaś z trasą S8 niewykonalnym, gdyż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wyraziła na to zgody - podsumowuje wiceburmistrz.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Co zyskają kierowcy dzięki łącznikowi Literackiej z Maczka?

Łącznik Maczka z Literacką będzie publiczną drogą kategorii gminnej. Powstanie w miejscu tymczasowego dojazdu od ul. Maczka, prowadzącego obecnie na teren prac rozbiórkowych "szkieletora". Ułatwi wyjazd mieszkańcom bloków przy Literackiej oraz lokatorom przyszłych budynków, które postawi deweloper.

- Nowe połączenie sprawi, że z ul. Literackiej nie trzeba będzie jechać do ul. Kochanowskiego, by wydostać się z tej części Piasków. Tym samym obsługa komunikacyjna tego rejonu Bielan ulegnie znacznej poprawie. To szczególnie ważne w kontekście rozładowania zwiększonego ruchu, jaki nastąpi po oddaniu inwestycji przez dewelopera - dodaje burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

DB

.
 

Komentarze (4)

# Wkur..iony na PiS

13.10.2023 14:26

Pod artykułem reklama PiS. Rzygam na pisuar. Już awet tu dotarła pisowska propaganda.... Brak wolnych mediów. Tu Bielany też upartyjnione?

# Mateusz B

16.10.2023 06:26

19k za metr kwadratowy. Milion zł za 3 pokojowe mieszkanie przy ruchliwej trasie. Nieźle kogoś pogięło w dekiel.

# widzimy

16.10.2023 12:19

rzeźnia z tymi cenami, developerzy i tak za swoje nie budują tylko za pieniądze przyszłych właścicieli, czysty biznes
to chyba najbardziej dochodowa działalność
jak porównać te 19k (nie sprawdzałem) do cen mieszkań w innych dzielnicach np. bliżej centrum, no to trzeba by się grubo zastanowić. Może jest w cenie basen, kort, portier 24h. To mogłoby uzasadniać ceny, jak ktoś takich bajerów potrzebuje, ale jeśli to zwykłe osiedle i budynki - to zgodzę sie w 100% z #MateuszB co do dekla

REKLAMA

# Wkur..iony na PiS

18.10.2023 13:13

Mamy w kraju 35% debili co głosuje na pisuar to mamy to co mamy.... Taniej nie będzie o ile pisuar nadal będzie rządził...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA