REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Basenu na Lazurowej nie będzie. Pozwolenie na budowę straciło ważność

  21 listopada 2022

alt='Basenu na Lazurowej nie będzie. Pozwolenie na budowę straciło ważność'
źródło: OSiR Bemowo

Warszawski samorząd tyle lat zwlekał z budową drugiej pływalni w dzielnicy Bemowo, że jej powstanie w dającej się przewidzieć przyszłości stało się nierealne. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa oraz pozwolenie na budowę basenu w rejonie Lazurowej i Dywizjonu 303 utraciły ważność.

REKLAMA

Druga po Pingwinie publiczna pływalnia w dzielnicy miała powstać w pobliżu skrzyżowania Lazurowej z Dywizjonu 303, pomiędzy węzłem z trasą Obrońców Grodna (S8) a XIX-wiecznym Fortem Blizne. W planach był 25-metrowy basen sportowy z sześcioma torami i 100-metrową zjeżdżalnią zewnętrzną, basen rekreacyjny ze strefą rekreacyjną i strefą nauki pływania oraz brodzik dla dzieci i jacuzzi. Bemowski Ośrodek Sportu i Rekreacji odebrał już projekt pływalni za 334 tys. Morsy wrócą na Glinianki Sznajdra. Tym razem legalnie Morsy wrócą na Jelonki. Tym razem legalnie
Warszawskie morsy w końcu będą mogły legalnie wykąpać się w Gliniankach Sznajdra, znajdujących się przy ul. Połczyńskiej na południowych Jelonkach. Sprawa legalizacji morsowania ciągnie się od czterech lat.

Dlaczego zburzono basen na Jelonkach? Od lat tylko: plany, plany, plany... Dlaczego zburzono basen na Jelonkach? Od lat tylko: plany, plany, plany...
"Dlaczego władze dzielnicy chcą budować nową pływalnię przy Lazurowej, zamiast po prostu odbudować basen, który był na Jelonkach?" - pyta czytelnik.
zł, zamówiony jeszcze w 2018 roku. Mijają lata a startu upragnionej przez mieszkańców inwestycji jednak nie widać. Dlaczego? O to postanowiła niedawno zapytać dwójka radnych: Marta Sylwestrzak i Jarosław Oborski.

Nowy basen w Warszawie nie powstanie

- Mamy grunty, mamy projekt, mieliśmy pozwolenie. Zabrakło finansowania - napisali radni nawiązując do decyzji Rady Warszawy, która wykreśliła inwestycję z budżetu na 2021 rok. Dwójka radnych zaproponowała, aby władze dzielnicy ponownie wystąpiły do miejskiego Biura Sportu i Rekreacji oraz do prezydenta miasta o przyznanie pieniędzy na ten cel.

- Dzieci z bemowskich szkół jeżdżą na drugi koniec dzielnicy na naukę pływania. Tory są przepełnione, a chęć korzystania z pływalni przez mieszkańców jest ogromna! - zapewniają.

Wstąp do księgarni

Pozwolenie na budowę straciło ważność

Nikt chyba nie spodziewał się pozytywnych informacji w tej sprawie, jednak odpowiedź bemowskiego OSiR-u ostatecznie gasi światło nad inwestycją w ciągu najbliższych kilku lat.

- Pomimo usilnych starań budowa pływalni nie została rozpoczęta, a dokumentacja potrzebna do jej realizacji utraciła ważność. Każda czynność niesie za sobą nakłady finansowe, których jako jednostka nie posiadamy. Bez wsparcia Urzędu Dzielnicy Bemowo oraz miasta nie jesteśmy w stanie zdziałać wiele - informuje bemowski OSiR.

W obecnej chwili perspektywa budowy basenu jeszcze bardziej się oddaliła, bo wymagana jest aktualizacja projektu do obowiązujących przepisów budowlanych oraz uzyskanie nowego pozwolenia na budowę.

REKLAMA

Jakie koszty?

W związku z niestabilną sytuacją na rynku materiałów budowlanych OSiR nie jest też w stanie oszacować kosztów realizacji inwestycji. Według szacunków jeszcze z 2019 roku budowa pływalni miała zamknąć się w 39 mln zł. Teraz byłoby znacznie drożej.

- Ubolewamy nad zaistniałą sytuacją i również jesteśmy pełni nadziei, że znajdą się fundusze na realizację tak potrzebnego przedsięwzięcia, jakim jest budowa drugiej pływalni na Bemowie - pisze OSiR.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (15)

# WITEK

21.11.2022 19:50

jest jednak 1 inwestycja na której zarządowi i radnym Bemowa zależało tak bardzo, że zrealizują ją kosztem innych. Mają na to siły środki i energię . Jest to nikomu niepotrzebne a wrecz w mojej opinii szkodliwe dla środowiska i zdrowia mieszkańców przedłużenie drogi Piastów Śląskich do Obrońców Tobruku.
Jak napisał już na tym forum Pan Bolek:
betonoza - ładny zielony teren - miesjce do spacerów , rekreacji sportu i spokoju zamienią w betonozę.
Za 13 mln budowa, później kolejne miliony na remonty , utzrymanie , sprzatanie i oświetlenie - zarząd Bemowa zaszkodzi okolicznym mieszkańcm za ich własne pieniądze.
Zniszczy środowisko, zwiększy zużycie energii elektrycznej, podniesie temperaturę od rozgrzanego asfaltu i betonu.
Inni zwiększają tereny zielone w miastach. .....
Autobus z pod jednego bloku przeniosą pod drugi.
Piękne miejsce z wiewórkami , ptakami itd będzie kolejną szeroką drogą z hałasującymi samochodami i gorącą latem..

# Panjan

21.11.2022 20:34

Tyle w temacie zarządzanie Warszawą!

# jkk

21.11.2022 23:13

Taniej będzie, jeśli każdy sobie kupi własny basen. Można go łatwo przechowywać pod własnym łóżkiem.

REKLAMA

# Rodzic !

22.11.2022 05:51

Ciekawe czy te patałachy nie zrobią tak samo ze szkołą, która ma powstać na Chrzanowie !

# Vvv

22.11.2022 08:50

Ale jak rozumiem kasę za projekt to urzędnicy zwrócą z własnego portfela. Znowu pewnie znajomy znajomego miał zarobić.

# preczzbasenami

22.11.2022 10:14

po co basen?,
zapraszamy nad Wisłe na plaże na Białołęke najjlepiej zimą, mamy również opcję wypoczynku w okolicach kolektora Czajki - wstęp wolny

REKLAMA

# Tubylec

22.11.2022 10:55

Basen na Bemowie nie jest potrzebny, to megalomania. Jest przecież w Berlinie. Pięniędzy nie ma i nie będzie.

# lideksynubeka

22.11.2022 14:11

A po cholerę na Bemowie basen! Najważniejsze, żeby PiS nie rządził. Wybierze się największe pierdoły, które nie zbudują basenu, szkoły, przedszkola i żłobka, ale to są nasze pierdoły. POstępowe!

# bemwaw

22.11.2022 15:19

POPiS, jedni i drudzy siebie warci. Banda dyletantów na każdym kroku.

REKLAMA

# Zjelonek

22.11.2022 20:38

Ale za to będą misie , tym razem nie jeden i nie słomiane!
A był basen przy Szkole na Brygadzistów, było miejsce na basen przy Szkole na Szobera...

# jkk

22.11.2022 22:29

Prawda jest niestety bolesna. Powinniśmy naszych wybrańców w wyborach rozliczać za zrealizowanie obietnic. Niezależnie od ich politycznych orientacji. Teren pod szkołę na Chrzanowie kupiono wszak kiedy burmistrzem był człowiek z PiS. To wspaniały interes dla miasta, ale w perspektywie 20 najbliższych lat, na teraz potrzeba szkoły przy Batalionow Chłopskich. Basen też mógłby powstać w pobliżu Batalionów, tuż przy Lazurowej, ale tam są roszczenia potomków byłego właściciela, sprawy sądowe toczą się przez dziesiątki lat. Winienie za to władz miasta, czy też dzielnicy, to tylko szukanie winnych, rzeczywistych powodów takiego stanu rzeczy jest znacznie więcej.

# elomelo

23.11.2022 18:50

Wazne ze zlewaczały doopiarz Trzaskowski buduje za 120mln zl kladke w krzaki na Pragę oraz muzeum sztuki nowoczesnej za okolo 500mln zl przy marszalkowskiej.........

REKLAMA

# lolek

23.11.2022 22:21

#elomelo napisał(a) 23.11.2022 18:50
Wazne ze zlewaczały doopiarz Trzaskowski buduje za 120mln zl kladke w krzaki na Pragę oraz muzeum sztuki nowoczesnej za okolo 500mln zl przy marszalkowskiej.........
Dwójka obrotnych "menadżerów" z Pcimia sprywatyzowała tereny wokół elektrowni atomowej.
W normalnym kraju wychodziliby w kajdankach w eskorcie służb odpowiedzialnych za korupcję. Oni i ci, którzy im to umożliwili.
W Polsce zaś ich dziwaczne kariery, kwitną.

# Lopoza

29.03.2023 04:03

Zawsze lubiłem spędzać czas w basenie, ale nie lubiłem, jak trudno jest utrzymać wodę w czystości. Dlatego zdecydowałem się na zakup odkurzacza basenowego, aby pomóc mi w tej kłopotliwej pracy. Szukałem dobrego jakościowo odkurzacza basenowego w różnych sklepach, ale nic nie spełniło moich oczekiwań. Postanowiłem więc sprawdzić internet i znalazłem sklep internetowy, który oferował szeroki wybór odkurzaczy basenowych. Znalazłem idealny odkurzacz basenowy, który był dokładnie tym, czego potrzebowałem. Zamówienie było proste, a dostawa była szybka i bezproblemowa. Po przetestowaniu odkurzacza byłem bardzo zadowolony z zakupu . Urządzenie działało dokładnie tak, jak opisano na stronie internetowej i pomogło mi utrzymać mój basen w idealnym stanie. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam ten sklep internetowy każdemu, kto potrzebuje dobrego jakościowo odkurzacza basenowego!

# Lopoza

29.03.2023 04:04

https://www.deepl.com/

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy