Basen na Piaskach coraz bliżej
23 czerwca 2016
Ogłoszono przetarg na budowę krytego basenu przy Zespole Szkół na Osiedlu Piaski.
Marriott nad Zalewem Zegrzyńskim. Jak będzie wyglądał?
Już wkrótce nad Zalewem Zegrzyńskim powstanie hotel Marriott. Nowoczesny obiekt pomieści około 200 pokoi i będzie pierwszym hotelem w Polsce wybudowanym w całości z ekologicznych modułów prefabrykowanych. Gdzie dokładnie powstanie?
- Projektowany budynek ma pełnić funkcję basenu przyszkolnego z możliwością użytkowania go komercyjnie po godzinach lekcyjnych. Główna hala zawiera nieckę pływacką o wymiarach 25x16,5m, w ramach inwestycji powstanie także basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, dwie wanny jacuzzi oraz zjeżdżalnia wodna zewnętrzna. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 15 miesięcy od rozpoczęcia budowy - przypomina Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo sp. z o.o.
Ekologiczne pływanie
W basenie rekreacyjnym zaplanowano masaże podwodne, gejzery, leżanki i siedziska. Obie niecki (rekreacyjna i pływacka) będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pływalnia zostanie wyposażona w instalację fotowoltaiczną - wykorzystującą słońce do produkcji prądu. Budowa będzie realizowana przy działającym Zespole Szkół, warunkiem przetargu jest więc takie prowadzenie prac, aby umożliwiło ono prowadzenie zajęć.
- Stawiamy na doświadczenie - mówi Irena Bogucka. - Przyszły wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich pięciu lat wybudował dwa kryte baseny o łącznej powierzchni lustra wody minimum 400 m2 lub zespół basenów rekreacyjnych o powierzchni lustra wody łącznej minimum 50 m2, zjeżdżalnię i jacuzzi.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w nowej pływalni wykąpiemy się w 2017 roku. Urzędnicy zastrzegają, że to wariant bardzo optymistyczny. Biorąc pod uwagę rozmiar inwestycji, realnym terminem jest końcówka kadencji samorządu, czyli rok 2018.
(AS)
.








































