Badają raz na miesiąc
19 czerwca 2009
Mieszkańcy pytają, "Echo" interweniuje.
Latami czekamy na "priorytetową" pływalnię
Miejscy radni z komisji budżetu i finansów orzekli, że budowa drugiej pływalni na Bemowie jest sprawą "priorytetową". Problem w tym, że dokładnie to samo mówiono dekadę temu, a dziś miasto musi pilnie znaleźć kilkadziesiąt milionów na inny basen. Na Białołęce.
Studni oligoceńskich na Bemowie jest dwanaście. O aktualne badania zapyta-liśmy rzecznika urzędu Krzysztofa Zygrzaka.
- Badania wody w studniach oligoceńskich wykonuje sanepid. Średnio odbywa się to raz w miesiącu. Jeżeli badania wykazują nieprawidłowości, studnie i kolektory są czyszczone. Zwykle chodzi o uchybienia w ilości manganu i żelaza w wodzie. Przyczyny zanieczyszczenia są jednak szybko usuwane - informuje rzecznik.
Po interwencji "Echa", dzielnica zobowiązała się do wywieszania informacji na temat czystości i składu wody.
apc
.







































