REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Aleja kasztanowców na Moczydle. To prezent dla mieszkańców

  12 maja 2022

alt='Aleja kasztanowców na Moczydle. To prezent dla mieszkańców'
źródło: UM Warszawa

Polskie Towarzystwo Chorób Płuc i Teva Pharmaceuticals Polska ufundowały 25 drzew, które zasadzono wzdłuż trasy Prymasa Tysiąclecia.

REKLAMA

Zarząd Zieleni pochwalił się kolejną umową w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy. W zazielenianie miasta zaangażowały się tym razem Polskie Towarzystwo Chorób Płuc i firma Teva Pharmaceuticals Polska, które przekazały pieniądze na zakup 25 kasztanowców czerwonych oraz ich trzyletnią pielęgnację. Drzewa zostały posadzone przy trasie Prymasa Tysiąclecia na wysokości parku Moczydło. Jak działają bitomaty? Jak działają bitomaty?
Ostatnio w Warszawie pojawiło się sporo nowych bitomatów, warto z nich korzystać i wymieniać kryptowaluty na gotówkę (lub gotówkę na kryptowaluty). W poniższym artykule krótko przedstawiamy, jak działają nowe bitomaty, które pojawiły się na terenie stolicy.

Więcej drzew na Moczydle

- Zielony Fundusz dla Warszawy powstał po to, by w zieloną transformację miasta mogli angażować się przedsiębiorcy - mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka-koordynatorka ratusza ds. Zielonej Warszawy. - Kasztanowce czerwone posadzone dzięki darowiźnie od Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i firmy Teva Pharmaceuticals Polska tworzą piękną aleję, która będzie odgradzać użytkowników parku Moczydło i znajdującej się tu ścieżki rowerowej od arterii samochodowej.

Kasztanowiec czerwony nie ma dużych wymagań odnośnie gleby, dobrze radzi sobie z niedoborami wody i suszą. Nie szkodzi mu zanieczyszczone i przesuszone powietrze i jest odporniejszy na ataki szrotówka kasztanowcowiaczka, niż kasztanowiec pospolity.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA