REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Abonament parkingowy załatwisz przez internet

  22 listopada 2022

Abonament parkingowy załatwisz przez internet
źródło: ZDM

Abonament mieszkańca strefy płatnego parkowania w Warszawie wreszcie można załatwić bez wychodzenia z domu. Na stronie abonamentzdomu.zdm.waw.pl można złożyć wniosek, przesłać wszystkie niezbędne dokumenty i zapłacić, nie wychodząc z domu.

REKLAMA

Możliwość składania wniosków o abonament mieszkańca drogą elektroniczną istnieje od 2020 roku. Dotychczas proces ten był jednak oparty na wysyłaniu maili do Zarządu Dróg Miejskich. Taki sposób załatwiania spraw był jedynie przejściowym ogniwem w drodze do panelu, który uruchomiony został pod adresem abonamentzdomu.zdm.waw.pl

Abonament parkingowy w Warszawie

W związku z tym nie można już składać wniosków i dokumentów mailowo.

Żadne wnioski złożone mailowo przed 16 listopada 2022 r. nie tracą jednak swojej mocy. Zostaną zrealizowane przez ZDM w kolejności zgłoszeń. Za pomocą panelu dostępnego pod adresem abonamentzdomu.zdm.waw.pl można zamówić zarówno abonament obszarowy, jak i rejonowy. Narzędzie jest zbudowane na podobieństwo prostego sklepu internetowego. Cały proces jest intuicyjny, podzielony na niewielką liczbę prostych kroków.

"Jednocześnie nie zmieniły się fundamentalne zasady przyznawania abonamentów, w tym kryteria ich przysługiwania. Dlatego kluczowe jest dołączenie skanów wymaganych dokumentów. Jest do tego dostępne nowe okno, które podpowiada, jakie pliki są potrzebne i przejrzyście wyróżnia dokumenty obowiązkowe od opcjonalnych. Po złożeniu wniosku o abonament system wygeneruje automatyczne potwierdzenie jego przyjęcia, które zostanie wysłane mailowo" - informują drogowcy.

ZDM idzie z duchem czasu

Pierwszą dużą nowością jest opcja założenia konta zabezpieczonego loginem i hasłem. Po zalogowaniu się kierowca ma dostęp do historii swoich zakupów. Może też sprawdzić, kiedy kończy się aktualny abonament. Łatwo także zmienić dane kontaktowe, pod które urząd powinien zwracać się w kwestiach związanych z konkretną sprawą.

Po drugie, znacznie usprawniony został proces płatności. Po pozytywnej weryfikacji dokumentów mailowo zostanie przesłany indywidualny link do płatności, który jest aktywny przez pięć dni. Bezpieczną i szybką obsługę płatności elektronicznych zapewnia Blue Media. Opłata za abonament parkingowy odbywać się będzie bez dodatkowych kosztów lub prowizji. System wygeneruje automatyczne potwierdzenie przyjęcia opłaty. Na koniec mailowo przesyłany jest plik z abonamentem do samodzielnego wydruku.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA