2019 rok należał do Lemurów

20 stycznia 2020

alt='2019 rok należał do Lemurów'

Rok 2019 rok już za nami. To był dla nas fantastyczny czas.

Za sprawą Julii Świątkiewicz Mistrzyni Polski Juniorek pierwszy raz w historii klubu usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Julia stanęła na najwyższym stopniu podium zwyciężając w turnieju o Puchar Europy w Odivelas w Portugalii. To było niesamowite wydarzenie, które prawie wszyscy nasi zawodnicy oglądali na żywo w internecie. W 2019 roku na dwóch innych turniejach tej rangi Julia zajęła dwa razy 5. miejsce. Równie wspaniale spisali się nasi młodzicy. Pierwszy raz w historii klubu na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Jastrzębiu zdobyliśmy aż pięć medali w tym dwa złote i zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej spośród wszystkich klubów. Zwyciężyliśmy w klasyfikacji medalowej w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Te wyniki dały nam 6. lokatę w punktacji SSM. W punktacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży wygraliśmy z dorobkiem 150 punktów. W tym roku dzieciaki zdobywały mnóstwo medali w kraju i za granicą, zwyciężały również w klasyfikacjach medalowych w prawie wszystkich turniejach, w których braliśmy udział. Ale Klub Judo Lemur to nie tylko judo. To również charytatywna działalność za sprawą trenera Mateusza Pacholaka i jego Fundacji Judo Sport Walki z Rakiem. Dzięki zbiórkom krwi organizowanym podczas turniejów w całej Polsce udało się zebrać 93,6 litra krwi dla chorych dzieci. Zachęcamy do dzielenia się krwią, bo to najcenniejszy dar jaki możemy dać potrzebującym.

Rok 2019 to także turniej o Puchar Burmistrza Białołęki poświęcony zmarłemu trenerowi Sławomirowi Pacholakowi. Już po raz szósty zorganizowaliśmy go przy pomocy wspaniałych rodziców naszych zawodników. Wzięło w nim udział około 1250 zawodników z ośmiu krajów. Miniony rok to również współpraca z urzędami dzielnic i miasta oraz szkołami podczas organizacji inicjatyw publicznych takich jak pikniki i inne wydarzenia, gdzie staraliśmy się zagospodarować czas dzieciakom, a robiąc świetne pokazy staraliśmy się zachęcić młodzież do uprawiania sportu.

W 2019 roku zorganizowaliśmy również pięć obozów w tym wyjazd treningowy do Gruzji i Azerbejdżanu, gdzie zawodnicy mogli uczyć się od najlepszych i poznawać kulturę tych krajów. W tym roku upływa 10 lat od kiedy kilkanaście osób zaczęło ćwiczyć w niedzielę na ul. Karowej. Dziś można nas znaleźć w pięciu dzielnicach. W 14 szkołach trenuje regularnie około 800 zawodników.

Mamy nadzieję, że 2020 rok będzie jeszcze lepszy i bogatszy w sukcesy. Korzystając z okazji życzymy wszystkim Czytelnikom i naszym Sympatykom wszystkiego co najlepsze a przede wszystkim zdrowia, szczęścia i miłości.