REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

różne

 

Znikający mural na placu Europejskim. Wyjątkowa inicjatywa

  3 lipca 2022

Znikający mural na placu Europejskim. Wyjątkowa inicjatywa
materiały prasowe

Wyjątkowy mural powstał na placu Europejskim. O czym mówi i dlaczego jest "znikający"?

REKLAMA

Kilka dni temu oficjalnie odsłonięto niezwykłe dzieło, które powstało na placu Europejskim. Tematyka muralu nawiązuje do aktualnie ważnego aspektu - pokoju na świecie. Projekt został zrealizowany z inicjatywy firmy Immofinanz - właściciela wieży "myhive Warsaw Spire" oraz CA Immo - właściciela dwóch niższych budynków kompleksu Warsaw Spire.

Pomysł zrealizowali artyści zrzeszeni w fundacji sztuki Galeria Przechodnia. Znikający mural powstał na całej powierzchni największej fontanny na placu Europejskim i pojawia się w momencie zetknięcia dzieła z wodą, czyli włączenia fontanny lub opadów deszczu. Oficjalnemu odsłonięciu dzieła towarzyszył happening muzyczny z występem grupy Pogodno.

REKLAMA

Znikający mural - Syrena i Tryton, Gołąbek Picassa i teksty piosenek

Elementami kluczowymi muralu są: Syrena i Tryton ułożeni w formie symbolu yin i yang, oznaczającego idealną równowagę, połączenie dualizmu rzeczywistości, porządek oraz harmonię rządzące całym wszechświatem; Gołąbek Picassa - namalowany na warszawskiej Woli podczas jego wizyty w Polsce; tekst piosenki lidera zespołu Pogodno "Nie bój się deszczu, bo ja jestem deszczem" - nawiązujący do tematu muralu, zaś słowa "Uzdrówmy świat i sprawmy, aby był lepszy" - to tekst w pięciu językach (polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i ukraińskim) znajdujący się na obrysie muralu.

REKLAMA

Wyjątkowy mural

Do malowania liter zostali zaproszeni ludzie ze świata sztuki, estrady, kultury, sportu, zaprzyjaźnieni z Galerią Przechodnią. - Pokój na świecie nie jest czymś stałym. Ta teza stała się myślą przewodnią naszego muralu. Do tej pory takie dzieła powstawały m.in. w Connecticut czy Seulu (dzięki zastosowaniu specjalnych farb, pojawiały się w porze monsunowej i miały za cel poprawić nastrój mieszkańców). Nie słyszeliśmy, aby tego typu projekty były realizowane w innych miejscach - co czyni nasz pomysł jeszcze bardziej wyjątkowym - powiedział podczas odsłonięcia Przemysław Wardęga z Immofinanz.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA