REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

różne

 

Znikający mural na placu Europejskim. Wyjątkowa inicjatywa

  3 lipca 2022

Znikający mural na placu Europejskim. Wyjątkowa inicjatywa
materiały prasowe

Wyjątkowy mural powstał na placu Europejskim. O czym mówi i dlaczego jest "znikający"?

REKLAMA

Kilka dni temu oficjalnie odsłonięto niezwykłe dzieło, które powstało na placu Europejskim. Tematyka muralu nawiązuje do aktualnie ważnego aspektu - pokoju na świecie. Projekt został zrealizowany z inicjatywy firmy Immofinanz - właściciela wieży "myhive Warsaw Spire" oraz CA Immo - właściciela dwóch niższych budynków kompleksu Warsaw Spire. Gigantyczna transakcja na Woli. Co powstanie w miejscu Jupitera? Gigantyczna transakcja w Warszawie. Co powstanie przy Towarowej?
Fundusz AFI Europe kupił 70% udziałów w ogromnej inwestycji planowanej przy Towarowej. Kwota transakcji robi wrażenie.

Pomysł zrealizowali artyści zrzeszeni w fundacji sztuki Galeria Przechodnia. Znikający mural powstał na całej powierzchni największej fontanny na placu Europejskim i pojawia się w momencie zetknięcia dzieła z wodą, czyli włączenia fontanny lub opadów deszczu. Oficjalnemu odsłonięciu dzieła towarzyszył happening muzyczny z występem grupy Pogodno.

Znikający mural - Syrena i Tryton, Gołąbek Picassa i teksty piosenek

Elementami kluczowymi muralu są: Syrena i Tryton ułożeni w formie symbolu yin i yang, oznaczającego idealną równowagę, połączenie dualizmu rzeczywistości, porządek oraz harmonię rządzące całym wszechświatem; Gołąbek Picassa - namalowany na warszawskiej Woli podczas jego wizyty w Polsce; tekst piosenki lidera zespołu Pogodno "Nie bój się deszczu, bo ja jestem deszczem" - nawiązujący do tematu muralu, zaś słowa "Uzdrówmy świat i sprawmy, aby był lepszy" - to tekst w pięciu językach (polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i ukraińskim) znajdujący się na obrysie muralu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Wyjątkowy mural

Do malowania liter zostali zaproszeni ludzie ze świata sztuki, estrady, kultury, sportu, zaprzyjaźnieni z Galerią Przechodnią. - Pokój na świecie nie jest czymś stałym. Ta teza stała się myślą przewodnią naszego muralu. Do tej pory takie dzieła powstawały m.in. w Connecticut czy Seulu (dzięki zastosowaniu specjalnych farb, pojawiały się w porze monsunowej i miały za cel poprawić nastrój mieszkańców). Nie słyszeliśmy, aby tego typu projekty były realizowane w innych miejscach - co czyni nasz pomysł jeszcze bardziej wyjątkowym - powiedział podczas odsłonięcia Przemysław Wardęga z Immofinanz.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA