REKLAMA

Legionowo

oświata »

 

Zmarła Janina Ziemichód, wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2

  26 maja 2022

alt='Zmarła Janina Ziemichód, wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2'
źródło: Powiat Legionowski

W środę (25 maja) po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 70 lat zmarła Janina Ziemichód - pedagog, wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz była dyrektor gimnazjum w Łajskach.

REKLAMA

Janina Ziemichód była absolwentką pedagogiki o specjalności edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z historii. Przez ponad 40 lat mieszkała w Legionowie i przez cały ten czas związana była z oświatą. Początkowo jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej a później jako nauczyciel historii w szkole podstawowej i gimnazjum. Przez 20 lat pełniła funkcje kierownicze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie jako wicedyrektor, następnie jako dyrektor placówki (1995 - 2007). Była współautorką utworzonego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Legionowie liceum ogólnokształcącego. Pełniła również funkcję dyrektora gimnazjum w Łajskach.

Kondolencje od wójta, starosty, prezydenta

- Pomogła w naszej gminie stworzyć gimnazjum w szkole w Łajskach, by edukacja włączająca mogła być kontynuowana na kolejnych szczeblach nauki jak najbliżej macierzystej placówki. Dziękuję Pani Dyrektor za wszystko, Pani wielkie zaangażowanie w rozwój naszej oświaty przynosi piękne owoce. Rodzinie składam najszczersze wyrazy współczucia i jednocześnie podziękowania, że pozwolili się dzielić czasem i energią swojej mamy i babci - napisał w mediach społecznościowych wójt Wieliszewa Paweł Kownacki.

- Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Janiny Ziemichód, dyrektora szkoły w latach 1995-2007, wspaniałego człowieka o wielkim sercu i umyśle. Jej życzliwość i serdeczność wobec innych, rzadki dar zjednywania ludzi oraz wysoka kultura osobista czyniły z niej osobę powszechnie lubianą i szanowaną. Będzie nam Jej bardzo brakowało - napisano na stronie internetowej liceum. Kondolencje rodzinie złożyli również przedstawiciele starostwa oraz legionowskiego ratusza.

(jr)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA