Witaj lato!
25 czerwca 2010
26 czerwca od godz. 14.00 przy stacji metra Słodowiec rozpocznie się wielkie powitanie lata na Bielanach.
Nowa odsłona Sokratesa nie wzbudza entuzjazmu
- Przebudowaliśmy bielańską ulicę Sokratesa. Wybudowaliśmy dwa ronda, wszystkie przejścia dla pieszych skróciliśmy i zabezpieczyliśmy azylem, a chodniki poszerzyliśmy. Dodaliśmy też sporo zieleni, tworząc m.in. ogrody deszczowe - chwali się Zarząd Dróg Miejskich. Nie wszystkim zmiany przypadły do gustu. Co przeszkadza użytkownikom ulicy?
W programie także plenerowa potańcówka na dechach - młodzi i starsi zawiru-ją w rytm fokstrotów, walczyków, polek i sztajerków. Do tańca zagrają tradycyjne zespoły starowarszawskie: Kapela Praska, Kapela Zdzisława Patera z Chmielnej oraz Trio Janusza Prusinowskiego. Podczas zabawy odbędą się też warsztaty tań-ców z pierwszej połowy XX wieku oraz spektakl uliczny "Wiech na 102", przypomi-nający klimat starej Warszawy - jej barwny język i dawne obyczaje.
Wieczorem na scenie koncertowej wystąpi grupa Raz Dwa Trzy, a przed nią zagra The Beatles Revival z Pragi. Oprócz występów scenicznych będzie sporo atrakcji dla najmłodszych. Szczegóły na stronie www.bielany.waw.pl.
kc
.















































