REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

bezpieczeństwo

 

Wirtualna strzelnica powstała na Woli. Pierwszeństwo mają uczniowie

  13 stycznia 2023

Wirtualna strzelnica powstała na Woli. Pierwszeństwo mają uczniowie
źródło: UD Wola

W CXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Waldemara Milewicza na warszawskim Mirowie powstała wirtualna strzelnica. Korzystać z niej będą mogli w pierwszej kolejności uczniowie klas wojskowych oraz pozostali uczniowie zespołu szkół przy ul. Chłodnej, organizacje pozarządowe działające na rzecz obronności oraz lokalna społeczność.

REKLAMA

Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza przy ul. Chłodnej 34/36 prowadzi klasy o profilu mundurowym od 2006 roku. W liceum im. Domeyki powstanie strzelnica W bielańskim liceum powstanie nowoczesna strzelnica
Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczyło prawie 160 tysięcy złotych na adaptację pomieszczeń i wyposażenie wirtualnej strzelnicy w Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Domeyki przy ul. Staffa 3/5 na Bielanach.
Uczy się w nich młodzież zainteresowana służbą wojskową, a uczniowie, oprócz normalnych lekcji, mają zajęcia m.in. z podstaw wojskowości, strzelectwa, musztry czy ceremoniału wojskowego.

Wirtualna strzelnica w Warszawie

- Właśnie zakończyliśmy w liceum montaż wirtualnej strzelnicy. To multimedialny, przenośny i w 100% bezpieczny system szkoleniowo-treningowy opracowany na potrzeby kadetów w programie Ministerstwa Obrony Narodowej na bazie systemów wojskowych - wyjaśnia Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. - Trening będzie się odbywać w specjalnie zaadaptowanym pomieszczeniu, a całość przypomina popularny laser tag, czyli system oparty na wirtualnej rzeczywistości i wykorzystujący repliki broni wyposażone w lasery - dodaje.

Inwestycja pochłonęła ok. 200 tys. zł, z czego 130 tys. zł pochodzi z dofinansowania udzielonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. System otworzy przed młodzieżą całkowicie nowe możliwości treningowe i da okazję do podnoszenia swoich umiejętności.

REKLAMA

Wojskowe zajęcia dla młodzieży

- Pozwala on na symulowanie różnych sytuacji bojowych, a ćwiczenia będą mogły odbywać się w zmiennych "warunkach atmosferycznych", m.in. w nocy lub w gęstej mgle - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Wszystkie trafienia będą obrazowane na ekranie, zatem nie ma tu mowy o żadnym prawdziwym strzelaniu. Jestem przekonany, że młodzież będzie chętnie korzystać ze strzelnicy, co w przyszłości przyczyni się do podniesienia poziomu obronności naszego państwa - dodaje.

Obiekt będzie dostępny dla osób, które ukończyły 15. rok życia. Pierwszeństwo w korzystaniu będą mieli kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego, pozostałych klas wojskowych oraz inni uczniowie z zespołu szkół przy Chłodnej 34/36. Szkolenia będą mogły odbywać w niej także organizacje pozarządowe działające na rzecz obronności oraz lokalna społeczność. W określone dni i godziny strzelnica będzie dostępna dla mieszkańców.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# xxx

13.01.2023 18:31

zawracanie głowy. Taka broń nie ma odrzutu

# Boszzz

14.01.2023 08:16

Totalnie zmarnowana kasa. Wydaliście ją na grę video bo strzelnica to jest tylko dlatego że się zmuszacie do tego żeby ją tak nazywać. Bo strzelnica to na pewno nie jest.

# Elefant

14.01.2023 09:22

Zmarnowane pieniądze. Nie ma opcji, żeby nauczyć sie strzelania bronią-zabawką. Prawdziwa broń ma swoją siłę i dynamikę.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA