REKLAMA

Targówek

samorząd »

 

Wieteska do Mołdawii, Lepper na prezydenta?

  1 czerwca 2002

Lech Kaczyński, uważany za najpoważniejszego kandydata na prezydenta Warszawy, najprawdopodobniej zmierzy się z senatorem Markiem Balickim (SLD). Jan Wieteska rozpocznie karierę dyplomatyczną w Mołdawii jako attache kulturalny - mówią na Bankowym.

REKLAMA

SLD ma poważny problem z kandydatem na prezydenta miasta, ponieważ Sojusz nie ma w stolicy zdecydowanego lidera. Mówiło się o Danucie Waniek, Józefie Oleksym czy Ryszardzie Kaliszu. Te osoby nie podobały się jednak burmistrzowi Wietesce lub same zrezygnowały. Czy senator Balicki to kompromis wewnątrzpartyjny? Wydaje się poważnym kandydatem, w niedawnych wyborach uzyskał 270 tysięcy głosów.

Warszawscy samorządowcy są jednak zgodni w opinii, że żaden kandydat SLD nie ma szans w starciu z Lechem Kaczyńskim, który najprawdopodobniej zasiądzie w fotelu prezydenta miasta.

Kandydować chce także Andrzej Lepper. Nie wie jeszcze wprawdzie, czy woli być prezydentem Warszawy czy Łodzi, ale sprawę traktuje bardzo poważnie. Jego stronnicy twierdzą, że do kandydowania w Warszawie namawiali Leppera kupcy i taksówkarze.

- Nawet gdybym nic nie miał przeciwko panu Lepperowi - mówi mieszkaniec Pragi - to i tak wolałbym, aby prezydentem Warszawy był warszawiak.

- Kaczyński, Balicki, Olechowski, to znani politycy, ale wolałabym żeby prezydenta Warszawy wybierać spośród samorządowców a nie polityków - komentuje czterdziestolatka z ul. Brechta.

BW

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe