Sztuka za szybą. Na parterze bloku powstała galeria rzeźby
22 marca 2021
Obok stacji metra Płocka powstała Galeria Witryna - stała wystawa prac rzeźbiarki Moniki Skierś.
Otwarcie Galerii Witryna niemal zbiegło się z zamknięciem przez rząd Mateusza Morawieckiego muzeów i galerii sztuki. Od poniedziałku 15 marca przez szybę na parterze bloku mieszkalnego na rogu Wolskiej i Płockiej można oglądać stałą wystawę Moniki Skierś.
Wystawa w oknie
- Witryna mieści się w budynku przy Płockiej 17 od strony Wolskiej - pisze rzeźbiarka.
Krótka historyjka o sile sprawczej mediów lokalnych
Sesje rady dzielnicy nie zawsze są na tyle strawne, by dało się wytrzymać całe obrady bez wyjścia na świeże powietrze. Ale czasem opuszczenie ratusza może wywołać niestrawność jeszcze większą.
- Wystawa będzie dostępna non-stop, dopóki jej nie zamienię na inną, która też będzie dostępna non-stop, dopóki jej też nie zmienię na inną. Zapraszam do oglądania.
(dg)










































