Sztuka za szybą. Na parterze bloku powstała galeria rzeźby
22 marca 2021
Obok stacji metra Płocka powstała Galeria Witryna - stała wystawa prac rzeźbiarki Moniki Skierś.
Otwarcie Galerii Witryna niemal zbiegło się z zamknięciem przez rząd Mateusza Morawieckiego muzeów i galerii sztuki. Od poniedziałku 15 marca przez szybę na parterze bloku mieszkalnego na rogu Wolskiej i Płockiej można oglądać stałą wystawę Moniki Skierś.
Wystawa w oknie
- Witryna mieści się w budynku przy Płockiej 17 od strony Wolskiej - pisze rzeźbiarka.
Dwa podwórka na Niskiej po remoncie
Dwa podwórka przy ul. Niskiej przeszły gruntowną przebudowę. Stara infrastruktura została usunięta, a zieleń - zanim ruszyły prace - zabezpieczona przed uszkodzeniami. Efekty zmian są już dobrze widoczne: przestrzeń jest bardziej zielona, przyjazna i uporządkowana.
- Wystawa będzie dostępna non-stop, dopóki jej nie zamienię na inną, która też będzie dostępna non-stop, dopóki jej też nie zmienię na inną. Zapraszam do oglądania.
(dg)











































