REKLAMA

Wola

różne »

 

W parku Sowińskiego siusiaj pod płotem

  24 kwietnia 2009

Na park Szymańskiego dzielnica planuje wydać ciężkie miliony, m.in. na modernizację zbiorników wodnych, fontanny, nowe alejki, place zabaw itd. W sąsiednim parku Sowińskiego nie ma pieniędzy nawet na toalety.

REKLAMA

- Nie ma też wystarczającej liczby stojaków na ro-wery tuż pod amfiteatrem. A wiadomo, że ładna po-goda skłania mieszkańców do wycieczek rowerowych. Toalety nie funkcjonują od dawna. Są jeszcze stare strzałki informujące o WC, ale same toalety są nie-czynne. Czy potrzeby fizjologiczne mamy załatwiać pośród krzaków w parku? - pyta czytelnik "Echa".

- Jeżeli mieszkańcy uważają, że stojaków na ro-wery jest za mało, to należy to zgłosić w urzędzie - informuje Marta Jerin z wolskiego ratusza.

Urząd proponuje też ciekawe rozwiązanie proble-mu braku toalet. - Toalety w parku nie działają już od kilku lat. Tabliczki powinny zniknąć - nie wiemy tylko, w którym miejscu one wiszą - przyznaje rzeczniczka. - Wydział ochrony środowiska został poinformowany i postara się je szybko usunąć - dodaje Marta Jerin.

Według urzędników lepiej jest zdemontować tabliczki niż wyremontować toale-ty. Rzeczywiście, sposób szybszy i zdecydowanie tańszy. I nie przeszkadza im na-wet fakt, że na imprezach w amfiteatrze są setki ludzi, a siusiu robią pod płotem.

Gdy budowano amfiteatr, pomyślano o toaletach - jest nawet prysznic. Niestety tylko dla obsługi, występujących artystów i gości honorowych amfiteatru. Dla sza-rego człowieka są toi-toiki wystawiane tylko na czas imprez masowych. Zarządca amfiteatru, dyrektor Ośrodka Kultury Żeromskiego twierdzi, że próbował skłonić miasto do znalezienia pieniędzy na remont toalet.

- Nie udało się, mimo usilnych starań. Miasto, które opiekuje się resztą parku twierdzi, że nie ma pieniędzy. Pamiętam, że te stare zakratowane obecnie toalety, były czynne, kiedy przychodziłem tu jako mały chłopiec - mówi dyrektor Bogusław Augustyn.

Wieloletni plan modernizacji parku Szymańskiego przewiduje wydanie ok. 40 mln zł. W sąsiednim Sowińskim nawet nie ujrzymy toalet. Taka polityka!

Agnieszka Pająk-Czech
Bartek Wołek

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA