"Uzupełniaj, nie wyrzucaj". Nowatorski pomysł w sklepie na Bemowie
10 września 2020
Carrefour Polska, jako pierwsza w Polsce sieć uruchomiła stację refillingową kosmetyków.
Realizując swoją strategię redukcji plastiku w ramach polityki opakowaniowej oraz działań transformacji żywieniowej, Carrefour Polska uruchomił testowo pierwszą stację refillingową, dzięki której klienci sklepu Carrefour BIO zlokalizowanego przy Pełczyńskiego na Bemowie, mają możliwość napełnienia kosmetykami butelek wielokrotnego użytku, redukując tym samym ilość wykorzystywanych do tej pory jednorazowych opakowań. Projekt powstał we współpracy z marką kosmetyczną Yope oraz startupem Swapp!.
- W naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się sklepy prowadzone w ramach idei Zero Waste.
Pasażerowie z Jelonek oburzeni na "autobusowe wycieczki krajoznawcze"
Wraz z początkiem września bardzo popularna wśród mieszkańców Jelonek 105-tka dość niespodziewanie pojechała dłuższą trasą. Na wysokości Odolan, zamiast jechać prosto, skręca w ciasną ulicę Jana Kazimierza, tracąc na ten objazd około 20 minut. Pasażerowie mówią wprost: "to głupota".
Nowa inicjatywa przyczynia się z jednej strony do zmniejszenia wykorzystania jednorazowych butelek plastikowych na rzecz tych wielokrotnego użytku, a z drugiej - daje wymierne efekty klientom, którzy zyskają możliwości zakupu kosmetyków Yope 15% taniej, z uwagi na fakt, że płacą wyłącznie za produkt, nie za opakowanie - przekonuje Carrefour.
(jj)
.








































