REKLAMA

Bielany

drogi

 

Tu rowerzystom nie było lekko. Właśnie ruszył remont

  10 listopada 2023

Tu rowerzystom nie było lekko. Właśnie ruszył remont
źródło: Facebook/Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Na tę inwestycję czekało wielu bielańskich cyklistów. Trwa remont drogi dla rowerów i chodnika na ulicy Broniewskiego, między skrzyżowaniami z Jarzębskiego i Reymonta. Do kiedy potrwa?

REKLAMA

Inwestycja to efekt zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego radnego Krystiana Lisiaka. W ubiegłym roku zaproponował on remont ścieżki rowerowej i chodnika przy ul. Broniewskiego na odcinku od al. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Reymonta do dojścia do asfaltowego placu pomiędzy blokami nr 9 i 5. Chodzi o około 700-metrowy odcinek.

Broniewskiego - tu rowerzystom nie było lekko

Jak wyjaśniał pomysłodawca inwestycji, chodnik oraz ścieżka rowerowa były już w złym stanie technicznym. Kostka brukowa drogi dla rowerów położona była dłuższą osią prostopadle do kierunku jazdy oraz była niezeszlifowana - co zdaniem radnego powodowało "duże opory podczas jazdy". Liczne nierówności chodnika z kolei sprawiały, że już od dawna nie był wygodny i bezpieczny dla pieszych. Za ponad 1,3 mln złotych ścieżka rowerowa wykonana ma być z asfaltu, zaś chodnik z płyt chodnikowych. Projekt zebrał blisko 1200 głosów. Zarząd Dróg Miejskich niedawno zajął się jego realizacją.

- Mieszkańcy często zgłaszali mi konieczność remontu tego odcinka ścieżki. Na tej kostce, już pofalowanej, która była ułożona dłuższą osią przeciwnie do kierunku jazdy, miało się wrażenie, że jedzie się po kocich łbach. Teraz będzie wygodniej, funkcjonalnie i dużo bardziej estetycznie. ZDM nieco dołożył do tego projektu, który z początku został wyceniony na 1 mln zł, ale opłaciło się - mówi radny Krystian Lisiak.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Broniewskiego - wymiana chodnika i ścieżki rowerowej

Z chodnika i drogi rowerowej znika popękana i w wielu miejscach pofałdowana kostka betonowa. Na drodze dla rowerów zastąpi ją asfalt, na chodniku płyty betonowe 50x50 cm. Prace zgodnie z planem powinny zakończyć się w pierwszej połowie grudnia. Robotnicy zaczęli od układania nowego chodnika.

- Wcześniej, w ramach osobnego zadania, poza budżetem obywatelskim, wzdłuż ulicy Broniewskiego wymienione zostały słupy latarni ulicznych. Nowe słupy wyposażone są w podwójne wysięgniki. Są na nich zamontowane dodatkowe oprawy skierowane właśnie na chodnik i trasę rowerową - informuje na Facebooku pełnomocnik prezydenta miasta ds. komunikacji rowerowej.

DB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA