REKLAMA

Tech Research Studies 1Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0
Bemowo

interwencja »

 

Blatona 2: Nowy parking kosztem placu zabaw?

  11 sierpnia 2021

alt='Blatona 2: Nowy parking kosztem placu zabaw?'

Wielu rodziców obawia się, że plac zabaw przy Blatona niedługo ustąpi miejsca parkingowi. Spółdzielnia reaguje.

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Informację o planach likwidacji placu zabaw przy Blatona 2 otrzymaliśmy od czytelniczki. Jak czytamy w mailu do redakcji, spółdzielnia mieszkaniowa rozważa także usunięcie innych miejsc do zabawy na osiedlu Bemowo IV.

- Przemyślane place blisko domów są istotne, tworzą przestrzeń wspólną, pozwalają nawiązywać znajomości dzieciom i mieszkańcom z najbliższych bloków - pisze czytelniczka. Hulajnogi na cenzurowanym. Radna chce zakazu w parku Górczewska Hulajnogi na cenzurowanym. Radna chce zakazu w parku Górczewska Jedna z mieszkanek Bemowa zwróciła się do radnej Marty Sylwestrzak z prośbą o wprowadzenie zakazu jazdy pojazdami elektrycznymi w parku Górczewska. Powód? Coraz częstsze i groźniejsze sytuacje z udziałem hulajnóg, skuterów i mini motorków, które stwarzają realne niebezpieczeństwo dla pieszych, zwłaszcza dzieci. - Wspierają aktywność dzieci i zmniejszają ryzyko otyłości w tej grupie. Wysyłanie dzieci na place zabaw w Forcie Bema lub przy Wolfkego to de facto ograniczenie dostępu do miejsc zabawy.

"Plac zabaw jest potrzebny"

Jak zauważa mieszkanka, liczba utworzonych miejsc parkingowych będzie minimalna, a liczba osób, które z nich skorzystają - znacząco niższa od liczby dzieci bawiących się na placu. Co więcej, na parkingach przy Powstańców Śląskich zawsze można znaleźć wolne miejsce.

Czy to prawda, że kosztem placu zabaw powstanie parking? Czy nie dałoby się pogodzić tych racji, tworząc dodatkowe miejsca parkingowe na osiedlu, nie naruszając przy tym placu zabaw? Na odpowiedź ze strony spółdzielni czekaliśmy bardzo długo, jednak się doczekaliśmy. Jak się okazuje, póki co prace są wstrzymane.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Prace wstrzymane

- Prace związane z przeniesieniem wyposażenia tego placu zabaw na inne pobliskie prace zostały wstrzymane i nie będą realizowane w 2021 roku - czytamy w odpowiedzi dyrektora osiedla Władysława Kawiaka. - Dalsze ewentualne działania podjęte zostaną po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami osiedla Bemowo IV.

Spółdzielnia nie odpowiedziała wprost, czy rzeczywiście zamierzała utworzyć parking kosztem placu zabaw. Jeszcze bardziej dziwi fakt, że najpierw podjęto decyzję, a dopiero później - gdy pojawiły się pierwsze protesty - spółdzielnia chce konsultować sprawę z mieszkańcami.

(db)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Komentarze (1)

# Hapitor

12.08.2021 18:43

A czy ta spółdzielnia kiedykolwiek coś konsultuje z mieszkańcami?
więcej na forum

REKLAMA

norblin lipiec 01 1norblin lipiec 01 2norblin lipiec 01 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0

REKLAMA

bck klub przygód 2026 1bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA