UKS FUKS Falenica zdobywa kolejne tytuły
21 maja 2012
Sumo, choć kojarzy się z japończykami o gabarytach niewielkiej ciężarówki, wcale nie jest sportem dla dużych - falenicki UKS "Fuks" świadczy o tym najlepiej, a jego zawodnicy i zawodniczki zdobywają kolejne tytuły i medale.
Kulturalna stacja Falenica
Kiedy trzy lata temu w starym budynku kolejowym w Falenicy ruszała kinokawiarnia, chyba mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że właśnie rodzi się miejsce kultowe...
Ponadto Mateusz Rosiński w kategorii do 40 kg zajął siódme miejsce.
Należy przypomnieć, że sumo od dwóch lat jest w systemie sportu młodzieżowego w kategorii młodzika, a od 1 stycznia 2012 roku również i w kategorii juniora młodszego do lat 16, a wszystko wskazuje, że również grupa juniorów do lat 18 od przyszłego roku zostanie włączona do tego systemu. Teraz zawodnicy "Fuksa" przygotowują się do mistrzostw Polski kadetów i juniorów, które odbędą się w Ropczycach, koło Dębicy, 25 i 26 maja oraz do mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, których będziemy gospodarzami w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Falenicy przy ul. Poezji 5 już 2 czerwca w godzinach 10.00-14.30. Do godziny 12.00 walczyć będą młodzieżowcy, a później rozpocznie się turniej seniorów.
Zapraszamy, bo sumo to naprawdę widowiskowy sport!
(wt)
foto wawer sumo.







































