REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Święta w Warszawie - jak mieszkańcy stolicy dekorują mieszkania?

Święta w Warszawie - jak mieszkańcy stolicy dekorują mieszkania?

Grudzień to miesiąc, w którym prężnie przygotowujemy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Planujemy potrawy, kupujemy prezenty dla bliskich i oczywiście - dekorujemy odświętnie nasze mieszkania. Zależy nam, aby wyróżnić się z tłumu i jednocześnie wpisywać się w modowe trendy. Jak zatem stroją mieszkanie i jego otoczenie mieszkańcy stolicy?

Świąteczne drzewko - główna świąteczna dekoracja

Choinka to nieodłączna część dekoracji domu podczas świąt. Stanowi jeden z ważniejszych elementów wystroju, dlatego warto przyłożyć się, by wyglądała idealnie. Gdy wybór pada na żywe drzewko, należy zaopatrzyć się w funkcjonalny stojak. Powinien być stabilny, wpasowywać się w całą aranżację, ale jednocześnie nie wysuwać się na pierwszy plan. Choinkę należy odpowiednio przygotować - nie wnosić jej od razu do ciepłego mieszkania, a pozwolić na stopniową aklimatyzację. Co z ozdobami? Najbardziej wpisujące się w trendy są aranżacje w stonowanych barwach, często z dodatkiem złota lub czerni. Lampki powinny lekko oświetlać całość, bombki należy wieszać od najmniejszych przy czubku, do największych przy dolnych gałęziach drzewka. W trendy wpisują się eleganckie szklane ozdoby, dodatek pereł czy kwiatów. Z mody nie wychodzą także łańcuchy na choinkę - zarówno te klasyczne, jak i te z koralików czy kryształków.

Dekoracje mieszkania

Choć drzewko to niewątpliwie ważny element, niezwykle istotne jest także odpowiednie udekorowanie całej reszty mieszkania. Dobrze byłoby utrzymać aranżację w podobnym stylu i barwach, by wszystko się ze sobą zgrywało. Elegancka klasyka będzie świetnym wyborem. Zadbać należy głównie o miejsca, w których spędza się najwięcej czasu, a w przypadku świąt będzie to jadalnia lub salon. Dobrym pomysłem jest delikatne udekorowanie stołu, idealnie sprawdzą się także ponadczasowe świece. Warto zadbać także o zastawę - klasyczna biała porcelana nada się świetnie do wieczerzy wigilijnej. Przystroić warto też jednak pozostałe części mieszkania. Detale ze świątecznymi motywami na przykład w kuchni czy łazience będą idealnie dopełniały całości aranżacji. Podczas dekorowania warto zwrócić uwagę na tekstylia - koce i ozdobne poduszeczki pomogą uzyskać efekt przytulnego, ciepłego wnętrza.

Strojenie nie tylko mieszkań

Ciekawym trendem jest wychodzenie z ozdobami na zewnątrz mieszkania. Posiadacze balkonów, tarasów lub niewielkich ogródków często wprowadzają również w te miejsca świąteczny klimat. Pięknie zgrywa się to z miejskimi iluminacjami, tworząc tym samym świąteczny krajobraz stolicy. Dobrym pomysłem są na przykład girlandy oplecione wokół balustrad balkonów, światełka na drzewkach czy ogrodzeniach. Coraz bardziej popularne stają się także figurki, np. skrzatów czy elfów, a także podświetlane dekoracje w postaci reniferów czy świętego Mikołaja. Ciekawym pomysłem są również projektory, które odpowiednio skierowane na ścianę dają niepowtarzalny efekt świetlny, na przykład w postaci spadających płatków śniegu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024