REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

społeczeństwo

 

Sterta elektrośmieci pod ratuszem. Najbliższy śmietnik w Wilanowie

  24 listopada 2021

Sterta elektrośmieci pod ratuszem. Najbliższy śmietnik w Wilanowie
Fot. DW

Mieszkańcy Międzylesia przechodzący obok budynku urzędu dzielnicy ze zdumieniem patrzyli na leżący przy Żegańskiej stos urządzeń elektrycznych.

REKLAMA

Skąd przed wawerskim ratuszem wzięły się elektrośmieci? W niemal każdą sobotę w godz. 10:00-14:00 na parkingu obok urzędu stała furgonetka firmy ElektroEko, w której mieszkańcy dzielnicy mogli pozostawiać zużyty sprzęt RTV czy AGD. Ponieważ w ostatnią sobotę samochód nie przyjechał, zirytowani warszawiacy postanowili wyrzucić elektrośmieci na chodnik.

REKLAMA

Elektrośmieci na chodniku

- Przecież łatwo w to wpaść po ciemku i zrobić sobie krzywdę - krytykują mieszkańcy. - Wśród gratów jest np. telewizor. Wystarczy nim rzucić a ekran rozbije się na dziesiątki kawałków, którymi można się pokaleczyć. Czy ma to teraz leżeć cały tydzień? Widać, że nikt tego nie nadzoruje.

- Nie powinno dochodzić do sytuacji, w której śmieci są podrzucane, pomimo nieobecności firmy prowadzącej zbiórkę - mówi Aleksandra Słowińska, rzeczniczka wawerskiego ratusza. - W razie incydentów pozostawienia śmieci przez mieszkańców po godzinach odbioru odpadów staramy się na bieżąco angażować odpowiednie jednostki do uprzątnięcia terenu.

REKLAMA

Najbliższy śmietnik w Wilanowie

Jak wyjaśnia urząd dzielnicy, co do zasady elektrośmieci powinny być oddawane do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W całej Warszawie działają... dwa takie miejsca: na Zawodziu (Wilanów) i przy Płytowej (Białołęka). Zbiórki w mobilnych punktach są jedynie ułatwieniem dla mieszkańców. Rzeczniczka zachęca do każdorazowego sprawdzenia przed przyjazdem terminów odbioru na stronie warszawa19115.pl/-/elektrosmieci

Ponieważ samorząd ewidentnie ma problemy z organizacją zbiórek elektrośmieci, do akcji zaczynają wkraczać prywatne firmy, które zajmują się sprawą zdecydowanie sprawniej. InPost wprowadził w tym miesiącu możliwość wyrzucania zużytego sprzętu za pośrednictwem paczkomatów. Wystarczy przygotować paczkę, wypełnić formularz, odebrać kod na darmową wysyłkę, umieścić go na paczce i nadać w dowolnym miejscu bez żadnych dodatkowych warunków i opłat. Sprzęt zebrany przez InPost trafia do profesjonalnej firmy, gdzie jest sprawdzany pod kątem możliwości ponownego wykorzystania w części lub całości.

(db/dg)

 

Komentarze (5)

# Ekologika

24.11.2021 19:57

Brak rzetelności dziennikarskiej i wprowadzanie w błąd bo cwany InPost wcale nie odbiera elektrośmieci, czyli urządzeń niesprawnych, które trzeba wyrzucić, tylko sprawne, które można by było komuś odsprzedać, np. poprzez odpowiednie strony w Internecie, które funkcjonują w tym celu od lat. Nie jest więc InPost alternatywnym lepszym rozwiązaniem dla odbioru elektrośmieci przez gminę, tylko cwanym sposobem by przejmować w pełni sprawne produkty. Ciekawe, jak wygląda ocena przez eksperta czy dane urządzenie jest sprawne i kompletne czy też nie? Albo co jeśli się zepsuje, rozpadnie albo zdekompletuje w trakcie transportu?

# antyfaszysta

24.11.2021 20:52

#Ekologika napisał(a) 24.11.2021 19:57
Brak rzetelności dziennikarskiej i wprowadzanie w błąd bo cwany InPost wcale nie odbiera elektrośmieci, czyli urządzeń niesprawnych, które trzeba wyrzucić, tylko sprawne, które można by było komuś odsprzedać
InPost odbiera również urządzenia niesprawne, wielki fanie urzędniczych pasożytów. Niedługo inne firmy wprowadzą podobne usługi i będziesz mógł wsadzić sobie swoje pszoki i sroki w dupu.

# Ludzka Tradycja

26.11.2021 01:43

Lewacka zaraza dotarła nawet tutaj z pseudo "antyfaszystowską" propagandą? Typowa agresja lewackiego frustrata. Na szczęście to gatunek szybko ginący, biorąc pod uwagę wydarzenia na świecie, bez swoich globalnych sponsorów te darmozjady długo nie pociągną... Ha, ha, ha...

REKLAMA

# Ekologika

26.11.2021 01:45

Do #antyfaszysta: strona InPostu podaje co innego, więc nie kłam.

# sadane

30.05.2022 12:48

Kurcze... czemu ludzie robią problem z czegoś takiego, skoro takie rzeczy są za darmo odbierane przez firmy? W Wawie robią to np. oni - odbiorydomowe.pl Zadzwoniliśmy, szybko to załatwiliśmy i po problemie. Poza tym - jaki jest sens to samodzielnie wynosić z budynków, skoro oni majądo tego narzędzia, wózki itp.? To nie jest temat trudny do ogarnięcia - jedno zamówienie i po wszystkim.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA