REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Stacja Bemowo wygląda wspaniale. Otwarcie w tym roku

  12 stycznia 2022

Stacja Bemowo wygląda wspaniale. Otwarcie w tym roku
źródło: UM Warszawa

Stacja metra na rogu Górczewskiej i Powstańców Śląskich nabiera docelowego kształtu. W wystroju pojawiły się pierwsze granitowe, ceglane i miedziane elementy.

REKLAMA

Po miesiącach utrudnień na skrzyżowaniu obok urzędu dzielnicy wprowadzono już niemal docelową organizację ruchu. Na czas odtwarzania torowiska wyłączony z ruchu pozostaje lewy pas w kierunku Babic, ale jezdnie, drogi dla rowerów i hulajnóg oraz chodniki są już praktycznie gotowe.

Stacja Bemowo coraz bliżej

- Na stacji Bemowo trwają intensywne prace wykończeniowe - informuje warszawski ratusz. - Na poziomie -1 wykonana została izolacja akustyczna. Trwa kładzenie posadzek epoksydowych, gresów oraz posadzek granitowych. Montowane są okładziny z płytek ceglanych oraz tynki akustyczne. Na poziomie -2 trwają prace posadzkarskie. Zakończono montowanie podkonstrukcji ścian zatorowych, co pozwoliło na rozpoczęcie montażu paneli ściennych. Montowane są również elementy sufitu podwieszanego nad peronem stacji.

Przechodząc przez skrzyżowanie można zauważyć, że zakończono montaż konstrukcji stalowych na wszystkich wyjściach ze stacji. Na części z nich pojawiły się już elementy szklanego zadaszenia. Układane są również ceglane okładziny i okładziny schodów. Zamontowano już wszystkie ciągi schodów ruchomych oraz cztery spośród jedenastu wind.

Kup bilet

Powstają tory odstawcze

Na zachód od Powstańców Śląskich powstają tory odstawcze, na których pociągi będą zmieniać kierunek jazdy, będą przechodziły przeglądy, nocowały, a nawet w razie potrzeby będą myte na specjalnie przygotowanym do tego celu kanale.

- Aktualnie w rejonie torów odstawczych stacji Bemowo trwają prace wykończeniowe - informuje urząd miasta. - Wykonywane są prace posadzkarskie, montaż drzwi i sufitów podwieszanych oraz schodów zabiegowych w czerpnio-wyrzutni, drabin, podestów i balustrad. Prowadzone są prace instalacyjne, zarówno w obrębie tras kablowych, jak i systemów pomiarowych i zasilających. Dobiegają końca prace związane z instalacjami sanitarnymi.

Prace na stacjach Ulrychów i Bemowo potrwają do lipca. Jeśli przeglądy techniczne przebiegną pomyślnie, otwarcia możemy spodziewać się we wrześniu.

(dg)

 

Komentarze (3)

# Xjo

12.01.2022 13:43

poczekajmy do września, sprawdzimy

# Derkacz

13.01.2022 11:15

Obecnie jeszcze trudno to ocenić ale chyba szykuje się ładna stacja metra. Zobaczymy we wrześniu.

# Mądrala

18.01.2022 16:13

Śmiesznie długo to wszystko trwa...tylko z tego wszystkiego nie chce się w ogółe śmiać, tylko płakać :(
Zamiast robić galerie sztuki na poszczególnych stacjach metra, mogli by budować nie po dwie stacje ale po trzy na raz.
Warszawa potrzebuję nie jednej, nie dwóch czy trzech linii metra, ale ze czterech albo pięciu, tak jak przystało na stolicę europejskiego państwa.
Szkoda że w tym wszystkim najprawdopodobniej chodzi o to aby dać zarobić "swoim" :(

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA