REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Spokojna dzielnica czy imprezowy rejon - gdzie wybrać mieszkanie w stolicy?

Spokojna dzielnica czy imprezowy rejon - gdzie wybrać mieszkanie w stolicy?

Zanim kupimy lub wynajmiemy mieszkanie, zastanawiamy się nad wieloma kwestiami, które wpływają na poziom zadowolenia z inwestycji. Jedną z nich jest lokalizacja odgrywająca ogromną rolę zwłaszcza w dużych miastach. Jak wybrać ją odpowiednio?

Spokojne dzielnice Warszawy

Jeśli nie przepadamy za zgiełkiem ulic, lubimy tereny zielone, posiadamy zwierzęta czy też szukamy miejsca odpowiedniego dla dzieci, wówczas najlepiej poszukiwać mieszkań na obrzeżach. Bardzo dużą popularnością cieszy się Białołęka, która zachęca przede wszystkim niskimi cenami, a także zupełnym odcięciem od imprezowej strony stolicy. Rembertów, Wesoła czy też Wawer, które zlokalizowane są w okolicach dzielnicy Praga Południe, również stanowią bardzo atrakcyjne lokalizacje. Mieszkając tam, mamy dostęp do ogromnej ilości terenów zielonych, urokliwych parków, a także placów zabaw dla dzieci. To właśnie w te miejsca przyjeżdżają osoby mieszkające w centrum miasta, aby odpocząć od tłocznych i głośnych ulic. Interesujący może okazać się również Targówek, który w ostatnim czasie bardzo się rozwija. Z jednej strony mamy nowoczesną infrastrukturę mieszkaniową oraz sporo zieleni, a z drugiej niskie ceny oraz dobry dojazd do innych dzielnic nawet za pomocą komunikacji miejskiej.

Dla osób z większymi możliwościami lubiących życie w luksusie oraz otaczanie się nowoczesną architekturą, znakomity będzie Wilanów. Ceny mieszkań w tej dzielnicy są zazwyczaj wysokie, jednak w zamian za to mamy dosłownie miasto w mieście - była to główna dewiza inwestycji zwanej Miasteczkiem Wilanów. Warto jednak pamiętać, że w tym miejscu lepiej jest posiadać samochód, ponieważ komunikacja nie należy do najbardziej rozwiniętych.

Oddalone od Centrum dzielnice Warszawy mają sporo plusów, ale należy liczyć się z tym, że jeżeli pracujemy na Śródmieściu, w ścisłym Centrum, czy też na "Mordorze" (Mokotów), wówczas dojazd do pracy może nam zająć bardzo dużo czasu. Co więcej, nawet jeśli uwielbiamy spokój, czasem mamy ochotę na odrobinę rozrywki i wówczas musimy jej szukać w innych dzielnicach.

Coś bardziej szalonego

Mieszkanie na Starym Mieście, Nowym Świecie czy też w dzielnicach takich jak Wola lub Ochota, to odrobina prestiżu oraz bliskość niemalże wszystkiego. Żyjemy wtedy w centrum stolicy tętniącej życiem, nieważne czy jest godzina 7 rano, czy 2 w nocy. Bliskość klubów, eleganckich restauracji, centrów handlowych jest dla wielu osób bardzo znacząca, zwłaszcza dla studentów. Jednak po pewnym czasie możemy mieć tego wszystkiego po prostu dość, a dodatkowo ceny mieszkań oraz produktów potrafią być bardzo zawyżone. Za małą, zniszczoną kawalerkę na Kruczej zapłacimy z pewnością więcej niż za nowocześnie wykończone, dwupokojowe mieszkanie na Białołęce. Płacimy przede wszystkim za to, że wszystko mamy "pod ręką".

A może kompromis?

Praga Południe to dzielnica niezwykle ciekawa, ponieważ jest bogata w zieleń, piękne parki, czego przykładem może być Park Skaryszewski, a przy okazji bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta. Z roku na rok powstaje tam coraz więcej osiedli pełnych lokali mieszkalnych oraz użytkowych. Ceny są wypośrodkowanie, a sama dzielnica dobra praktycznie dla każdego, bez względu na wiek.

Dla osób ceniących komfort oraz prostotę odpowiedni będzie Żoliborz. Podobnie jak w poprzednim przypadku, mamy bardzo dobre połączenia komunikacyjne, a z drugiej strony wiele strzeżonych, a zarazem kameralnych osiedli, które "odcinają" nas od zgiełku miasta. Żoliborz jest również znany z wielu niszowych restauracji, które podbijają serca klientów.

Gdzie szukać mieszkań?

Oczywiście, najprościej jest poszukiwać w Internecie, ponieważ znajdziemy oferty kupna i wynajmu zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Rynek pierwotny w Warszawie staje się coraz bardziej atrakcyjny i zachęca do kupna mieszkania na własność. Zastanów się nad swoimi potrzebami, określ swój tryb życia oraz możliwości finansowe - w taki sposób z łatwością dobierzesz idealną lokalizację mieszkania.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA