REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Skuteczne ubezpieczenia

Skuteczne ubezpieczenia

Różne firmy ubezpieczeniowe od lat kuszą nas swoimi ofertami ubezpieczeniem na życie. Czy warto mieć takie ubezpieczenie? Jakie może przynieść korzyści i komu? Jakiej firmie zaufać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania są bardzo ważne, bo i sama decyzja o wzięciu ubezpieczenia jest bardzo ważna, a dla naszej rodziny, jeśli nam stanie się coś złego, może być ostatnią deską ratunku.

Ubezpieczenie na życie to nie tylko konkretna kwota, którą rodzina może dostać po śmierci osoby ubezpieczonej, czyli w najtrudniejszym momencie. W momencie, w którym trzeba załatwić kilka ważnych, czasem kosztownych spraw, kiedy trzeba podjąć decyzję, co dalej, kiedy rodzina traci jednego z dwóch, a czasami jedynego żywiciela rodziny.

Opcje ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie obejmuje kilka sfer, które mogą stać się bardzo trudne po śmierci kogoś bliskiego z rodziny. Poza wspomnianym odszkodowaniem może to być na przykład możliwość spłaty zobowiązań przez ubezpieczyciela, w tym spłaty choćby kredytu hipotecznego zaciągniętego na mieszkanie czy dom, w którym mieszka nie tylko współmałżonek, ale i dzieci. To najważniejsza kwestia odpowiadająca na pytanie - czemu warto kupować ubezpieczenie na życie. Najlepsi ubezpieczyciele pozwalają również na wypłacenie pieniędzy ubezpieczonemu za życia, kiedy skończy się umowa lub kiedy stanie się on niezdolny do pracy. Składka co roku powinna być stała, aby dać nam gwarancję, że nie będzie w dowolny sposób windowana przez ubezpieczyciela, a jeśli będziemy ją spłacać co roku, otrzymamy zniżkę. Możemy natomiast samodzielnie zwiększyć tę kwotę, jeśli nasze zdolności finansowe się poprawią. Warto przy okazji zastanowić się nad ewentualnym dobraniem dodatkowych opcji, jak składka wypadkowo-zdrowotna.

Ubezpieczenie nie tylko na życie

Ubezpieczenie może również zostać wypłacone w innych wypadkach niż śmierć, w sytuacjach, które na przykład uniemożliwiają nam pracę chwilowo lub na stałe. Takimi sytuacjami mogą być między innymi pobyt w szpitalu co najmniej 4 dni, a do tego świadczenia lekowe, rehabilitacyjne lub po operacji, w przypadku poważnej choroby, w tym od razu po wykryciu złośliwej choroby nowotworowej (w tej sytuacji dodatkowo dostaniemy możliwość konsultacji medycznej i optymalny plan leczenia od odpowiedniego specjalisty). W przypadku poważnej choroby sama firma ubezpieczeniowa będzie płaciła nasze składki przez dwa lata. Ubezpieczenie obejmuje również wszelkie powypadkowe uszkodzenia ciała - zarówno poważne, jak i drobne, takie jak zwichnięcia, skręcenia, złamania, oparzenia czy odmrożenia od II stopnia oraz rany wymagające interwencji chirurgicznej. Ponadto możemy liczyć na usługę assistance, dzięki której otrzymamy 5 tys. zł zwrotu za rehabilitację, zakup lub wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Wszystkie takie sytuacje możemy zgłaszać dzięki całodobowej infolinii.

Pomyślmy o rodzinie

Żadne ubezpieczenie na życie, bez względu na dodatkowe opcje, nie wynagrodzi rodzinie straty, ale może jej bardzo pomóc w przezwyciężeniu problemów materialnych, które mogą powstać. Często niesłusznie zapomina się, że mogą również pomóc samemu ubezpieczonemu w trudnych życiowo chwilach, zwłaszcza wtedy, kiedy z powodu wypadku czy choroby jest on niezdolny do pracy. Kiedy staniemy przed takim problemem bez ubezpieczenia, z pewnością będziemy żałowali, że nie mieliśmy go wcześniej.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA