REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski

 

Ścianka wspinaczkowa w Lesie Bielańskim? To pomysł mieszkańca

  27 czerwca 2022

Ścianka wspinaczkowa w Lesie Bielańskim? To pomysł mieszkańca
źródło: Facebook/Budżet obywatelski w Warszawie/Fot. Maksymilian Chołuj

Jeden z mieszkańców w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zaproponował utworzenie wspinaczkowego obiektu na polance Hutnika.

REKLAMA

W okolicach siłowni plenerowej i urządzeń do street workoutu na polanie Hutnika w Lesie Bielańskim ma szansę powstać ścianka wspinaczkowa. Jak przekonuje autor projektu Jan Poczobut, z uwagi na bliskość mostu Skłodowskiej-Curie będzie służyć również mieszkańcom Białołęki, którzy często odwiedzają na rowerach Las Bielański. Głosowanie trwa do 30 czerwca.

Wszystko w rękach mieszkańców.

REKLAMA

Głosowanie trwa

- W czasach pandemii aktywność fizyczna poza domem jest często możliwa tylko na świeżym powietrzu. Systematycznie rośnie popularność wspinaczki, o czym świadczą przepełnione warszawskie ścianki. Przy moście Świętokrzyskim w 2017 roku została zrealizowana z budżetu obywatelskiego ścianka wspinaczkowa, która cieszy się dużym powodzeniem wśród warszawskich wspinaczy. W północnej części Warszawy brak jest ogólnodostępnego, bezpłatnego obiektu na świeżym powietrzu - argumentuje Jan Poczobut. - Starsi wspinacze warszawscy pamiętają jeszcze wspinanie na płytach piaskowca pod mostem Grota-Roweckiego, które to miejsce było popularne aż do remontu trasy.

Autor zaproponował wybudowanie za 390 tys. zł niewielkiej sztucznej skałki do wspinaczki z drogami o różnym stopniu trudności i różnym nachyleniu ścian. Obiekt byłby nieogrodzony i dostępny przez cały rok. Pas wokół ścianki miałby być wysypany piaskiem amortyzującym zeskoki z wysokości. Ścianka będzie promować aktywny, zdrowy wypoczynek oraz umożliwi spróbowanie sił we wspinaczce każdemu, niezależnie od zasobności portfela. Jeśli projekt przejdzie pozytywną ocenę mieszkańców, to ścianka powinna pojawić się na polanie Hutnika w przyszłym roku. Głosowanie trwa do 30 czerwca na stronie urzędu miasta.

(jr)

.
 

Komentarze (4)

# polaczekRobaczek

27.06.2022 20:30

NIE MAJĄ JUŻ $kU*WYSYNY NA CO PIENIĘDZY WYDAWAĆ. CZŁOWIEK LEDWO WIĄŻE KONIEC Z KOŃCEM, A CI ZAMIAST DAĆ POTRZEBUJĄCYM WYDAJĄ NA GŁUPOTY DLA NOWOBOGACKICH A TFU

# Kocur

28.06.2022 09:57

Przecież na ściankę nie ma biletów, a np ta przy parku olszyna jest wciąż oblegana - to niezły pomysł, jak i każdy, który zachęci przyklejoną do monitorów dzieciarnię by się poruszało. Tak samo eko-siłownia w Lindego świetnie spełnia swoją funkcję.

# zorrp

04.07.2022 19:36

będą mieli gdzie chlać

REKLAMA

# rex

13.07.2022 13:52

Kolejny przekręt,żeby funfel z zaprzyjażnionej firmy budowlanej zarobił z pól miliona pln, i podzielił się ze zleceniodawcą.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA