REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia na życie - jak to zrobić?

Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia na życie - jak to zrobić?

Ubezpieczenie na życie to rozwiązanie, które zabezpiecza twoich najbliższych na wypadek niespodziewanej śmierci. Zakres ubezpieczenia możesz jednak rozszerzyć w zależności od swoich potrzeb. Sprawdź, jak to zrobić.

Czym jest polisa na życie?

Polisa na życie to ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę określonej liczby środków pieniężnych na rzecz twoich bliskich na wypadek, gdyby ciebie zabrakło.

Zastanawiasz się, co obejmuje ubezpieczenie na życie? To przede wszystkim wsparcie w trudnej sytuacji, w której oprócz ogromnej straty emocjonalnej mogą pojawić się również problemy z zaspokojeniem bieżących potrzeb rodziny. To jednak nie wszystkie korzyści. Polisa może też objąć członków twojej rodziny, a także uwzględniać opcje dodatkowe.

W pakiecie najczęściej wybierane jest ubezpieczenie w razie nagłego zachorowania bądź wypadku. Dzięki polisie na życie nie musisz martwić się o to, jak pokryjesz koszty leczenia i rehabilitacji. Dodatkowo możesz liczyć na wypłatę świadczenia comiesięcznego, które zminimalizuje skutki częściowej bądź całkowitej utraty możliwości zarobkowania.

O co warto rozszerzyć polisę na życie?

Polisa na życie - oprócz standardowych opcji - zapewnia możliwość rozszerzenia zakresu. Zawierając umowę, możesz indywidualnie ustalać wysokość sumy ubezpieczenia, jak również dodawać opcje dodatkowe.

Wybrać można takie rozwiązania jak m.in.:

  • ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków), które zrekompensuje poniesiony uszczerbek na zdrowiu;
  • leczenie specjalistyczne, które może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie;
  • zakres poszerzony o dodatkowe choroby czy powikłania, które nie są uwzględnione w standardowej polisie;
  • jednoczesne inwestowanie w wybrane fundusze inwestycyjne;
  • rozszerzenie ochrony na twoich najbliższych.

Ostateczna decyzja na temat wybranych rozwiązań dodatkowych powinna zależeć od twoich indywidualnych potrzeb. Opcje rozszerzenia różnią się w zależności od ubezpieczyciela, dlatego za każdym razem warto szczegółowo przeanalizować daną ofertę.

Rozszerzenie zakresu polisy na życie w trakcie trwania umowy

Zawarłeś umowę ubezpieczenia na życie i zastanawiasz się, czy możesz rozszerzyć jej zakres w trakcie trwania umowy? Oczywiście, że możesz!

Polisę na życie zawiera się na wiele lat. To naturalne, że z czasem może się okazać, że dotychczasowy zakres ubezpieczenia nie jest odpowiedni. W razie chęci rozszerzenia polisy na życie zgłoś swój zamiar do ubezpieczyciela. Otrzymasz ofertę oraz profesjonalne doradztwo, które pozwoli dokonać wyboru świadomie. Większość formalności załatwisz wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Ubezpieczenie na życie to zabezpieczenie ciebie i twoich najbliższych na wypadek nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą się przydarzyć w każdej rodzinie. Cena polisy jest niższa, niż myślisz. Warto rozważyć jej wykupienie niezależnie od wieku, a w razie potrzeby zmodyfikować zakres w trakcie trwania umowy.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA