REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Regały przemysłowe - czym kierować się podczas zakupu?

Regały przemysłowe - czym kierować się podczas zakupu?

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń magazynowa to jeden z fundamentów każdego przedsiębiorstwa składującego wiele zróżnicowanych jednostek. Bez względu na to, czy dany magazyn należy do sklepu e-commerce, składu budowlanego czy zakładu produkcyjnego, zainstalowane regały przemysłowe zawsze powinny odznaczać się wysoką jakością. W jaki sposób upewnić się, że poczyniona inwestycja będzie służyć nam przez wiele nadchodzących lat?

Regały przemysłowe a obowiązujące normy

Aby zostać dopuszczonym do sprzedaży, regały przemysłowe muszą spełniać szereg wytycznych, związanych z wytrzymałością poszczególnych komponentów i zastosowanych materiałów. Zgodność z bieżącymi normami ma stanowić gwarancję, że dana konstrukcja bez trudu podoła wyzwaniom związanym z codzienną pracą w magazynie. Warto podkreślić jednak, że kryteria te należy traktować z ograniczonym zaufaniem.

Jednym z najczęściej spotykanych zastrzeżeń względem bieżących norm, jest ich zbyt "sterylny" charakter, który nie oddaje realiów codziennej pracy w magazynie - nierzadko związanej z pośpiechem i koniecznością operowania w trudnych warunkach. Przykładem jest tu m.in. norma PN-EN 15512, określająca dopuszczalne siły poziome na poszczególne poziomy składowania. Choć w statycznych sytuacjach konstrukcje te doskonale spełniają swoją rolę, wystarczy nawet drobna kolizja (o którą nie trudno w codziennej pracy), aby potencjalne skręcenie belki wykluczyło regał z użycia.

Używane regały przemysłowe - czy to ma sens?

Regały magazynowe z popularnych sieciówek spełniają obowiązujące normy - rzadko kiedy wykraczają jednak poza przyjęte minimum, przez co należy liczyć się z potencjalnymi usterkami. Jaką decyzję powinny zatem podjąć firmy, które nie posiadają budżetu na nowoczesny magazyn wysokiej jakości? Rozwiązaniem mogą okazać się używane regały przemysłowe wiodących firm, które bez trudu mogą działać nawet kilkanaście lat.

Warto pamiętać jednak, że jednym z kluczowych czynników przy zakupie regałów z drugiej ręki jest osoba samego sprzedawcy. Należy wystrzegać się pośredników, którzy oferują regały przemysłowe, stanowiące zaledwie wycinek całej instalacji magazynowej - jakakolwiek ingerencja w pierwotny układ konstrukcji sprawia, że umieszczone na tablicy informacyjnej dane tracą aktualność.

Dlaczego warto kupić regały przemysłowe prosto od producenta?

Wielu wiodących producentów wyposażenia magazynów posiada w swojej ofercie zarówno nowe, jak i używane regały przemysłowe. Instalacje z drugiej ręki przechodzą stosowny przegląd, zakończony wystawieniem nowych, aktualnych informacji na temat zgodności z normami. Używane regały to tylko jedna z możliwych opcji, a cena za nowe regały magazynowe może okazać się bardziej korzystna, niż początkowo zakładaliśmy.

Jednym z przedsiębiorstw, przykładających szczególną wagę do dokładnego rozpoznania potrzeb klienta, jest firma Nedcon Silesia, posiadająca wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji przestrzeni magazynowych. Od początku działalności w Polsce firmie Nedcon zaufało już ponad 1000 przedsiębiorstw z całego kraju, reprezentujących zróżnicowane sektory i branże. Już dziś skontaktuj się z opiekunami inwestycji Nedcon Silesia i dowiedz się, dlaczego warto inwestować w regały przemysłowe wysokiej jakości.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA