REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Rano nic nie zapowiadało wielkiego dnia. Metro ruszyło

  30 czerwca 2022

Rano nic nie zapowiadało wielkiego dnia. Metro ruszyło
DB

Warszawski ratusz liczył na start dwóch nowych stacji metra wraz z wizytą w stolicy unijnej komisarz ds. spójności i reform. Wyglądało jednak na to, że zarówno stołeczni urzędnicy, jak i mieszkańcy, mieli obejść się smakiem.

REKLAMA

Na czwartek 30 czerwca warszawski ratusz zaprosił na stację pod bemowskim ratuszem na oficjalną konferencję z okazji otwarcia nowego odcinka drugiej linii metra, obejmującego stacje Ulrychów i Bemowo. W uroczystości udział wzięli m.in. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i unijna komisarz ds.

spójności i reform Elisa Ferreira. Stołeczny ratusz chciał, by dwie nowe stacje II linii metra zostały otwarte przy okazji wizyty unijnej komisarz. Jednak dość nieoczekiwanie te plany miał pokrzyżować prezydentowi Trzaskowskiemu wojewoda. Dlaczego?

REKLAMA

Wojewoda nie wydał pozwolenia

Budowa odcinka zachodniego linii M2 ze stacjami C5 Ulrychów i C4 Bemowo jest zakończona. Obiekty przeszły już odbiory szeregu służb, w tym sanepidu i straży pożarnej. Pojawiało się kilka terminów otwarcia, ale dotąd nie zakończyły się wszystkie procedury. Poprzedniego dnia urząd wojewódzki informował, że stacje musi jeszcze skontrolować Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. - W sumie potrzebne są cztery wizyty dla dwóch stacji i dwóch odcinków szlakowych. Po ich pozytywnym zakończeniu wydane zostanie pozwolenie na użytkowanie - brzmiał komunikat.

Wcześniej, 24 czerwca służby wojewody informowały, że dokumentacja była niekompletna, przez co ustalenie terminu kontroli nie było możliwe wcześniej. A ta, wedle najnowszych informacji miała odbyć się wczoraj (29 czerwca) i to wyłącznie dla stacji C5 Ulrychów i szlaku D6. Jak podał wydział prasowy wojewody stało się tak w związku z pozytywną weryfikacją wszystkich dokumentów, które inwestor (Metro Warszawskie sp. z o.o.) uzupełniał w ostatnich dniach.

REKLAMA

Kiedy kolejne kontrole?

- Jeśli inwestor dokona niezbędnych uzupełnień w dokumentach szlaku D5 i stacji C4 Bemowo, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego niezwłocznie dokona ich weryfikacji i w najbliższym możliwym terminie wyznaczy kontrolę obowiązkową - informował 29 czerwca zespół prasowy wojewody.

Podczas kontroli inspektorzy sprawdzają stacje, tunele, windy, klatki i inne obiekty towarzyszące, aby potwierdzić zgodność stanu faktycznego z dokumentacją przedstawioną przez inwestora oraz projektem zatwierdzonym pozwoleniem na budowę.

- Priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów - mówią urzędnicy wojewody. Zapowiadała się co najmniej kilkudniowa procedura.

REKLAMA

AKTUALIZACJA: 30 czerwca godz. 17.00

Na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski poinformował, że wojewoda Konstanty Radziwiłł jednak wydał zgodę na użytkowanie nowego odcinka M2. Ostatnie formalności trwały jeszcze w trakcie jego konferencji na stacji Bemowo.

- Mamy wszystkie pieczątki i pozwolenia, w związku z tym normalnie będziemy mogli otworzyć stację - powiedział Trzaskowski, gdy dowiedział się o decyzji wojewody. Podziękował za przyspieszenie na finiszu.

(db)

.
 

Komentarze (9)

# piotrekf

30.06.2022 16:47

Odpowiedź: Dziś :)

# radocha duża

30.06.2022 17:04

Rozumiem, że metro od wczoraj uzupełniło dokumentację szlaku D5 i stacji C4 Bemowo i dziś służby wojewody przeprowadziły błyskawiczną kontrolę. Aż serce rośnie na myśl w jakim tempie działają urzędnicy miasta i wojewody. Dobra współpraca. Dziękujemy

# pZz

30.06.2022 20:45

Faciu w kadencje nie zdazy dokonczyc drugiej niteczki, a przed wyborami scigal sie na trzecia, czwarta, piata i dziesiata. Przy okazji zapytam. Kiedy remont dziur na ulicach i, aby nie bylo, ze jestem znienawidzonym kierowca, chodnikow, np. Powstancow Sl. od Lidla do Kazubow. Bracka, Emilki Platter, Zlota, Krakowskie Przedmiescie (niedawno remontowane znow zmasakrowane), Rechniewskiego ( tu juz totalna padaka i syf - wazne, ze sciezkie walneli obok na Uminskiego) i najlepsza z nazwy ul. Europejska :) Na nia powinien ta laske z UE zabrac i pochwalic sie jak dobrze gospodarzy.

REKLAMA

# qvertz

30.06.2022 22:13

Stacja Bemowo jest mocno rozbudowana, szerokie korytarze, cegiełka, ładnie to wygląda. I jedna poważna wtopa: poza chyba jednym wyjściem przy urzędzie dzielnicy Bemowo brak schodów ruchomych na poziom ulicy. Powiem krótko: metro nie jest tylko dla młodych i sprawnych osób, ale także dla emerytów, którzy najczęściej mają problemy ze stawami. I będą musieli ci staruszkowie drałować po schodach lub korzystać z niewygodnych wind. Szkoda.

# Zdrowy

04.07.2022 19:59

Ruch to zdrowie ! Trzeba się ruszać , również na schodach , nie tylko w windzie !

# Bemowiak

05.07.2022 07:15

Stacja na bemowie jest ochydna, ciemna jak jakis grobowiec , tyle kasy wrzucic w takie obrzydlistwo

REKLAMA

# Bemowianka

22.07.2022 01:24

W d.... z tym metrem jak większość autobusów nam zabrali !

# Pan M

22.07.2022 20:39

#Bemowianka napisał(a) 22.07.2022 01:24
W d.... z tym metrem jak większość autobusów nam zabrali !
Gdyby chociaż zabrali z głową. Ale tu nie ma żadnego planu.

# Marzena33

23.07.2022 09:10

PiS przegrywa bo dla pustego żołądka nie ma tematów zastepczych, pustego żołądka nie interesuje LGBT, aborcja, Tusk czy źli Niemcy.
Jeśli na Podkarpaciu para gejów otworzy sklep z 20% tańszym jedzeniem to będą tam stały tabuny ale nie protestantów tylko klientów.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA