REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Białołęka

zdrowie »

 

Przychodnia ze szpitalem powstanie przy Białołęckiej

  24 czerwca 2015

alt='Przychodnia ze szpitalem powstanie przy Białołęckiej'

Przychodnia ze szpitalem chirurgii jednego dnia zostanie zbudowana na półtorahektarowej działce położonej przy ulicach Białołęckiej i Przykoszarowej.

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0
Działka u zbiegu Białołęckiej i Przykoszarowej została oficjalnie wytypowana jako lokalizacja nowego ośrodka zdrowia. Budowa szpitala to niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców Białołęki. Według raportu "Stan zdrowia mieszkańców Warszawy w latach 1999-2008" przygotowanego przez miasto stołeczne Warszawa białołęczanie zapadają na choroby układu krążenia częściej niż mieszkańcy innych dzielnic, a dostęp do służby zdrowia jest niewystarczający. Szukają tajemnic dawnej Białołęki Szukają tajemnic dawnej Białołęki Trwa II edycja konkursu historycznego "W poszukiwaniu tajemnic dawnej Białołęki".

Wielospecjalistyczna przychodni wraz ze szpitalem chirurgii jednego dnia powinna powstać nie później niż w 2017 r. Koszt jej budowy - ok. 50 mln zł - nie został wciąż wpisany do budżetu m.st. Warszawy. Władze Białołęki liczą, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Czym jest szpital jednodniowy? Pisaliśmy o tym dokładnie miesiąc temu.

- Szpital jednego dnia służyć ma diagnozowaniu i leczeniu tych schorzeń, dla których postępowanie w trybie ambulatoryjnym (w różnych poradniach lekarskich i pracowniach medycznych) jest niemożliwe lub niedostateczne, a w klasycznych warunkach szpitalnych niekonieczne lub nieopłacalne. Sama nazwa jest jednak myląca, gdyż w takim trybie pacjent może być leczony równie dobrze przez kilka czy kilkanaście godzin, jak i przez kilka dni - wyjaśniał Dariusz Hajdukiewicz, dyrektor stołecznego Biura Polityki Zdrowotnej. W trybie jednodniowym nie leczy się schorzeń ostrych, nagłych, wypadkowych.

(red)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Komentarze (15)

# lulq

24.06.2015 09:25

Bardzo dobry pomysł! Zdecydowanie tak dla tej przychodni, bo to co się dzieje w tej na ul. Milenijnej to parodia. Niech rezerwują fundusze i do pracy

# Bialolecki

24.06.2015 09:29

Trzymałem kciuki za Agnieszkę Borowską i się udalo! W końcu na Zielonej będzie publiczna przychodnia ze szpitalem jednego dnia!

# gość

24.06.2015 09:39

Serio? Agnieszka Borowska? - zostałeś zmanipulowany.
Temat był wielokrotnie podnoszony przez IMB i to im należą się podziękowania.
#Bialolecki napisał(a) 24.06.2015 09:29
Trzymałem kciuki za Agnieszkę Borowską i się udalo! W końcu na Zielonej będzie publiczna przychodnia ze szpitalem jednego dnia!

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

# Bialolecki

24.06.2015 10:18

IMB nie miał z tym NIC. Ich pomysł to szpital na szczeblu wojewódzkim w okolicach Legionowa. To ty zostales zmanipulowany

# gość

24.06.2015 10:30

IMB i Legionowo - żarty sobie robisz?
Przecież to Jaworski lobbuje Legionowo.
Widzisz tu Borowską? http://bialoleka.inicjatywa.waw.pl/ news/101/57/Bedzie-szpital-na-Bialolece

 matt

24.06.2015 10:46

Mam wrażenie, że IMB podpisuje się pod wszystko, co już zostanie zatwierdzone, a tak to jakoś ich nie słychać. Przynajmniej ja mieszkający 26 lat na Białołęce nie mam żadnych informacji o działaniach podjętych przez IMB. Jedynie w komentarzach jak podpisują się pod jakimś sukcesem...

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

# Częsty Klient SORu

24.06.2015 12:09

Na pewno tłumy pojadą na Białołęcką... ;-)
Lewandów, Grodzisk - stąd mamy 5 minut samochodem (a 10 minut autobusem) do Szpitala Bródnowskiego. Bez żadnych kombinacji, z działającym 24/7 SORem...

# Gość

24.06.2015 17:07

Zielona dolina będzie jezdzic

# Regaty

24.06.2015 19:04

Regaty będą też jeździć.

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

# Ruskowy

24.06.2015 19:47

Ruskowy też. I na pewno przyjadą też białołęccy radni z pisu, którzy nie są mieszkańcami Białołęki (no cóż praca, zwłaszcza w partii nie wybiera), aby uczestniczyć w otwarciu więc po co ten krzyk.

# kaszanka

24.06.2015 20:07

do Bielańskiego mam 15 minut tramwajem

# lutek

24.06.2015 21:49

wystarczy sięgnąć do debaty internetowej gdzie PO i Jaworski nie chcieli szpitala a gdyby mus to w Legionowie wspólny

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

# nowodwory

25.06.2015 12:53

ta lokalizacja to porazka, powinno byc blisko dla wszystkich mieszkancow a nie na wygwizdowie

# dzeki2002

25.06.2015 14:57

Lepsza lokalizacja to działka kilku hektarowa pomiędzy ul. Marywilską i ul. Kaczorową dobry dojazd od ul. Płochocińskiej, ul. Marywilskiej oraz od przyszłej trasy M.P. Należy ona do Skarbu państwa. Blisko Pkp Żerań.

# gość

25.06.2015 15:26

Dokładnie tak, nie wiem skąd #Bialolecki wziął te swoje "informacje".
#lutek napisał(a) 24.06.2015 21:49
wystarczy sięgnąć do debaty internetowej gdzie PO i Jaworski nie chcieli szpitala a gdyby mus to w Legionowie wspólny

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni