REKLAMA

Bemowo

kultura »

 

Przeboje The Beatles zabrzmią w amfiteatrze na Jelonkach

  28 sierpnia 2022

alt='Przeboje The Beatles zabrzmią w amfiteatrze na Jelonkach'
źródło: The Backwards

Dziś (28 sierpnia o godz. 19.00) na Bemowo zawita "Czwórka z Liverpoolu" i w ramach Beatlemanii zaprezentuje największe przeboje The Beatles w amfiteatrze w parku Górczewska. Koncert jest bezpłatny.

REKLAMA

Wykona je grupa The Backwards, czyli czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles.

Koncert i widowisko iluzjonistyczne

To nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów, w 100% na żywo, z dokładnie takimi samymi gitarami z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach (w sumie widzimy ich kilkanaście), z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu "oryginałów" w poszczególnych latach, a przede wszystkim z żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów, jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu.

Przed samym koncertem planowany jest happening z udziałem członków zespołu. Ratusz zbiera stare tabliczki z nazwami ulic. "Zrobimy z nich wystawę" Bemowski urząd zbiera stare tablice z nazwami ulic
Stare, emaliowane tablice z nazwami ulic są już prawdziwą rzadkością. Tym bardziej że niedobitki tych pamiątek padają często łupem złomiarzy oraz... służb miejskich. - Dlatego chcemy ocalić tabliczki zachowane w naszej dzielnicy. Planujemy stworzenie z nich stałej wystawy - mówi Karol Sobociński, zastępca burmistrza Bemowa.
Muzycy w pełnej charakteryzacji pojawią się ok. godz. 16:00 pod ratuszem, przy wejściu do stacji metra Bemowo. Tu odtworzą okładkę płyty "Abbey Road". Następnie ruszą w kierunku amfiteatru.

The Backwards powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dziś zagrali ponad 3 tys. koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska, Czechy, Słowacja) i USA (w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show "Beatles Legends" cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok.

(bc)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024