REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Praca zdalna - Gdzie szukać?

Praca zdalna - Gdzie szukać?

Pandemia koronawirusa zdecydowanie zwiększyła zainteresowanie pracą zdalną. Pomijając jednak wszelkie nieprzyjemne okoliczności pandemiczne - taka praca posiada po prostu szereg zalet, których tradycyjna po prostu nie ma. Wymienić wystarczy możliwość pracy w ustalonych przez siebie godzinach i na własny rachunek, akceptację tylko tych zleceń, które nas interesują czy możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie. Brzmi dobrze, prawda? Właśnie dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji łatwej do rozpoczęcia pracy zdalnej.

Pomysły na pracę zdalną

Wybierając pracę zdalną powinniśmy szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są nasze wymagania - czy chcemy ZAROBIĆ, czy tylko DOROBIĆ? Jeśli zależy nam tylko na 100-150 złotych miesięcznie, z pewnością wystarczą nam internetowe ankiety. Jeżeli jednak chcemy zarobić konkretną sumę pieniędzy warto wybrać poważniejsze zajęcie, jak np. korepetycje online. Osoby pewne siebie, w szczególności nauczyciele powinny spróbować swoich sił w prywatnych korepetycjach z Buki.

Taka praca zdalna może być prowadzona z dowolnego miejsca, a polega, rzecz jasna, na dokształcaniu potrzebujących uczniów z zakresu różnych przedmiotów. Olbrzymią zaletą Buki.org.pl jest szeroki wybór przedmiotów, z których możemy udzielić korepetycji - począwszy od języka polskiego przez geografię aż do chemii czy fizyki. Zarabiać mogą tu nawet nauczyciele mniej popularnych przedmiotów, takich jak język tajski czy arabski, choreografia czy fizjologia. W bazie uczniów Buki.org.pl znajdą wiele osób chcących skorzystać z ich wiedzy.

Kolejnym sposobem na rozpoczęcie pracy zdalnej jest wykorzystanie naszych umiejętności do rozpoczęcia kariery freelancera. Praca taka jest wyjątkowo mobilna, ponieważ sami ustalamy godziny pracy, wybieramy swoich klientów i urządzenie, na którym pracujemy. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości - copywriting, transkrypcja, tłumaczenia, pozyskiwanie klientów, programowanie, grafika komputerowa, księgowość... możliwości podjęcia pracy, a co za tym idzie zarobku są tu nieograniczone, ponieważ możemy przecież korzystać jednocześnie z wielu różnych portali freelancerskich.

Ostatnią formą pracy online, jaką można polecić ze względu na atrakcyjne zarobki jest telekonsultacja - przy czym niekoniecznie musi ona odbywać się przy wykorzystaniu telefonu, często wystarczy komputer z dostępem do sieci. Taka telepraca polega przede wszystkim na wsparciu technicznym klienta, odpowiadaniu na maile itp. Wiele firm szuka agentów mogących podjąć taką pracę, przy czym pamiętajmy, że wymagana jest spora wiedza na temat danego produktu - choć sporo przedsiębiorstw oferuje szkolenia.

Praca zdalna dla mam

Jedną z wielu licznych zalet pracy online jest możliwość podjęcia jej również przez młode mamy. Praca zdalna dla matek i kobiet w ciąży może przybierać bardzo różne formy, lecz ponownie podkreślamy, że to zainteresowane panie same będą wybierały sobie zlecenia na podstawie własnych preferencji - o zewnętrznej presji nie ma więc mowy.

Jaka praca mobilna będzie najlepsza dla matek? Tutaj wiele zależy już od indywidualnego podejścia i możliwości danej kobiety. Z pewnością polecić można choćby korepetycje online dzięki którym nauczycielki dodatkowo podniosą swoje kompetencje i zyskają dodatkowe doświadczenie zawodowe. Tak naprawdę powinna to być jednak indywidualna decyzja kobiety.

Strony z ofertami pracy zdalnej

Nauczyciele różnych przedmiotów mają ułatwione zadanie, ponieważ serwis Buki.org.pl oferuje możliwość udzielania korepetycji na praktycznie każdym poziomie - od szkoły podstawowej po poziom akademicki. Bogaty wybór przedmiotów i mnóstwo aktywnie korzystających z serwisu uczniów sprawiają, że jest to telepraca dostosowana do potrzeb każdego korepetytora - znalezienie kursantów jest tu naprawdę bardzo proste.

Natomiast chcąc rozpocząć karierę freelancera mamy do dyspozycji szereg serwisów takich jak Fiverr.com, Freelancer.com, Upwork.com czy rodzime Useme.com. Znajdziemy tam tysiące zleceń - zarówno te jednorazowe, jak i oferty stałej współpracy. Bardzo łatwo znaleźć tu również zlecenia telekonsultacji, choć warto śledzić również tradycyjne portale z ogłoszeniami o pracę, jak olx.pl - często pojawiają się one również tam.

Wnioski

Jak więc widzimy, możliwości podjęcia pracy online jest naprawdę bardzo dużo. Jaką wybrać? To już zależy tylko od nas. Jeśli lubimy kontakt z drugim człowiekiem, w szczególności z dziećmi i młodzieżą zdecydowanie najlepszą opcją będzie praca jako korepetytor w serwisie Buki.org.pl. Taka telepraca Umożliwia przekazywanie własnej wiedzy kolejnym pokoleniom, a co za tym idzie samorozwój. Natomiast jeśli nie mamy kompetencji nauczycielskich, możemy w kreatywny sposób wykorzystać swoje umiejętności pisarskie, fotograficzne czy programistyczne. W dzisiejszych czasach możliwości jest nieskończenie wiele.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA