REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 1olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 2olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 0
Puls Warszawy

kronika policyjna »

 

Policyjny pościg za skradzioną toyotą. 22-latek zatrzymany

  27 sierpnia 2025

alt='Policyjny pościg za skradzioną toyotą. 22-latek zatrzymany'
KRP VI

W nocy z soboty na niedzielę policyjny komunikat radiowy zaangażował wszystkie patrole w Warszawie. W pościg za uciekającym złodziejem skradzionego auta ruszył m.in. kierownik Ogniwa Patrolowego z KRP Warszawa VI, aspirant Piotr Kryza. To on doprowadził do zatrzymania 22-letniego mieszkańca Ząbek.

REKLAMA

norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

Informacja o kradzieży toyoty z Pragi Południe trafiła do wszystkich patroli w garnizonie stołecznym. Aspirant Piotr Kryza zauważył wskazany samochód na wysokości ronda Starzyńskiego. Gdy włączył sygnały i nakazał kierowcy zatrzymanie pojazdu, ten przyspieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami Pragi Północ. Policjantka uratowała kobietę na moście Śląsko-Dąbrowskim Policjantka uratowała kobietę na moście Śląsko-Dąbrowskim Sierż. szt. Patrycja Grzesik z Komendy Stołecznej Policji była tego dnia po służbie, ale bez wahania ruszyła na pomoc i zapobiegła tragedii na moście Śląsko-Dąbrowskim. Jej błyskawiczna reakcja uratowała życie młodej kobiecie w potężnym kryzysie psychicznym.

Podczas pościgu kierowca uderzył w radiowóz, a następnie kontynuował jazdę "pod prąd", łamiąc kolejne przepisy. Ostatecznie policjant zablokował drogę toyocie. Złodziej wyskoczył z auta i próbował uciec pieszo. Funkcjonariusz dogonił go na torowisku przy stacji kolejowej Warszawa Targówek.

Ma bogatą przeszłość kryminalną

Na miejscu pojawili się kolejni policjanci, którzy przewieźli zatrzymanego do komendy. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Ząbek, wielokrotnie notowany wcześniej za kradzieże, oszustwo i przestępstwa narkotykowe. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Zapraszamy na zakupy

Zarzuty i zakaz opuszczania kraju

Po weekendzie zatrzymany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Północ zarzuty kradzieży samochodu, niezatrzymania się do kontroli i uszkodzenia radiowozu. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

red

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

bck akademia malucha 3bck akademia malucha 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni