REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bemowo

społeczeństwo

 

Popularny skrót po prywatnej działce. Ludzie korzystają i... śmiecą

  3 grudnia 2021

Popularny skrót po prywatnej działce. Ludzie korzystają i... śmiecą
Fot. Jarosław Oborski

Radny Jarosław Oborski apeluje do bemowskiego ratusza o doprowadzenie do uprzątnięcia terenu między Okrętową a Drzeworytników, stanowiącego popularny skrót dla okolicznych mieszkańców.

REKLAMA

Fragment terenu pomiędzy dwoma odcinkami Sterniczej jest własnością prywatną, ale mieszkańcy Jelonek od dawna korzystają z niego jako ogólnodostępnego skrótu. Przed laty samorząd rozważał budowę w tym miejscu ulicy. W 2011 roku przeprowadzono w tej sprawie konsultacje, w których większość uczestników wypowiedziała się przeciwko dokończeniu Sterniczej, obawiając się zwiększonego ruchu na osiedlu.

REKLAMA

Jedenastu współwłaścicieli

- Po wielu interwencjach cześć miejska jest w miarę zadbana i posiada chodnik, natomiast część prywatna jest zaśmiecana notorycznie przez przechodzących: butelki po piwie, wódce, śmiecie, pozostałości remontów - pisze mieszkanka, która zwróciła się po pomoc do radnego Jarosława Oborskiego. - Dużo zarośli powoduje, że nie jest to bezpieczne miejsce dla dzieci, a głównie one tam chodzą do szkół, często bez opieki. Mieszkańcy korzystają z prywatnej własności. W ramach rekompensaty dla właścicieli dzielnica powinna utrzymywać ten odcinek w czystości i zamontować tam latarnie.

Wiceburmistrz Karol Sobociński odpowiedział, że prywatna działka od strony Okrętowej ma jedenastu współwłaścicieli. Jedna z osób zapowiedziała chęć wycięcia rosnących tam klonów jesionolistnych i krzewów. Widoczność na terenie znacznie się poprawi, co powinno odstraszyć amatorów wódki pod chmurką i zniechęcić osoby podrzucające śmieci.

(db)

 

Komentarze (5)

# mieszkaniec_bemowa

03.12.2021 18:07

Konsultacje odnośnie drogi były w 2011 r. - mija już 10 lat. Może warto byłoby podjąć temat jeszcze raz? Zrobić normalną drogę, chodnik, oświetlenie. To chyba oprotestowali mieszkańcy, którzy sąsiadują bezpośrednio z tymi działkami. Bo co to za argument o zwiększonym ruchu? Przecież jak ktoś chce dojechać na dalszą część Sterniczej musi przejechać przez Okrętową a potem przez równoległe ulice. Tak część ruchu poszłaby na ten łącznik i skorzystali by na tym wszyscy mieszkańcy. A nie, lepiej taplać się w błocie.

# Yelonky południowe

03.12.2021 20:59

3 x NIE !!! bo ze Sterniczej zrobi się trasa szybkiego ruchu , jadący Lazurową będą omijać korek na Połczyńskiej i będzie katastrofa. Kiedy Pojawią się spowalniające progi na Brygadzistów od Kościoła do Sterniczej ??? Dzicz jadąc tą ulicą robi wyścigi na 1/4 mili , dochodzi do niebezpiecznego wyprzedzania , dlaczego na całych Jelonkach południowych nie ma ograniczenia prędkości do 30 ???. Całe skrzyżowanie Brygadzistów/Sternicza powinno być "wzniesione" jak to przy Tkaczy z Legionowa.
Panie Oborski , jak to się uda zrobić będziesz Pan radnym do końca świata .

# zuende

04.12.2021 23:54

Jasne. Wyciac co zyje, z ulicy zrobic ocean z falami. Taka nasza, polska bezinteresowna zlosliwosc

REKLAMA

# Kirkor

05.12.2021 10:02

#zuende napisał(a) 04.12.2021 23:54
Jasne. Wyciac co zyje, z ulicy zrobic ocean z falami. Taka nasza, polska bezinteresowna zlosliwosc

Ale to przecież prywatna działka. Prędzej czy później stanie na niej blok.

# dzik

06.12.2021 17:06

Przedłużenie Sterniczej oczywiście, że spowoduje omijanie Połczyńskiej i Człuchowskiej a to ma być droga lokalna dla mieszkańców domów jednorodzinnych.
Wejść na te 3 działki spec-ustawą, wykupić, zrobić deptak dla pieszych i mały park.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA