REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Targówek

sport »

 

Polonez na gwiazdkę

  19 maja 2011

alt='Polonez na gwiazdkę'

Właśnie rozpoczął się długo oczekiwany remont pływalni przy Łabiszyńskiej. - Basen ma być czynny już w grudniu tego roku - zapowiadają urzędnicy.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Pływalnia, która mieści się przy ul. Łabiszyńskiej 20 została oddana do użytku w 2003 roku i
8,5 mln zł pochłonie remont Poloneza.
przez pewien czas była dumą Targówka. Nowe latarnie na Wincentego. Jest widniej? Nowe latarnie na Wincentego Świętego Wincentego to pierwsza ulica Targówka, która w ramach wielkiej modernizacji stołecznego oświetlenia otrzymała nowe lampy. Zjeżdżalnia, gejzery, jacuzzi oraz stacje masażu wodnego budziły zachwyt nie tylko mieszkańców tej dzielnicy. Wybudowanie obiektu pochłonęło blisko 30 mln zł. Niestety, z powodu wielu niedoróbek, zagrażających bezpieczeństwu użytkowników basenu, pod koniec grudnia 2009 roku nadzór budowlany nakazał całkowite zamknięcie pływalni.

Kłopoty z basenem

Największą niedoróbką okazał się niewydolny system wentylacyjny, który spowodował uszkodzenia stropu i poszycia dachu, co zagrażało bezpieczeństwu pływających. Władze dzielnicy zleciły odpowiednie ekspertyzy, z których wynika, że basen jest fuszerką, i złożyły zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy jego budowie. Pismo trafiło do prokuratury w styczniu ubiegłego roku. Jednocześnie dzielnica zaczęła przygotowania do remontu pływalni i już pod koniec października 2010 roku wiadomo było, że Polonez odzyska wkrótce dawną świetność. - Udało się nam wygospodarować 9 mln zł, tj. tyle ile potrzeba na wyremontowanie basenu - chwalił się wtedy Rafał Lasota, rzecznik dzielnicy.

Kup bilet

Budowa rozpoczęta

Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na remont pływalni. Wygrało konsorcjum firm Zdzisław Wysocki Hydro Mar i Tadeusz Pawłowski Probud 1. - Wykonawca wszedł na budowę 14 maja, a cały remont ma się zakończyć 20 grudnia - mówi Rafał Lasota. Koszt remontu obiektu to około 8,5 mln zł. Prace obejmą m.in. modernizację dachu i elewacji ścian zewnętrznych, dobudowanie wentylacji i wentylatorowni, która odprowadzi wilgotne powietrze, remont parkingu wielopoziomowego oraz wykonanie instalacji ppoż. i rekultywację terenu wokół basenu.

Marzena Zemlich

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

Komentarze (2)

# Mieszkaniec Targuwka

02.06.2011 15:40

Może przy okazji prokutator bacznie zbada cały przebieg procesu zarówno wyłaniania projektanta jak i szczególnie wykonawcy i przepyta na tą okoliczność kontr kandydatów w ówczesnym konkursie któremu przewodniczył Burmistrz M. Kamiński wraz ze swoimi kolegami. To druga " warszawianka " i ewidentny brak nadzoru i nie gospodarność.

# rodzic

14.09.2011 21:33

A kiedy akademia Kizierowskiego wznawia zajęcia na Polonezie? Byli rewelacyjni, teraz prowadzą zajęcia na kawęczyńskiej dla mnie to za daleko
więcej na forum

REKLAMA

biedronka 050 1biedronka 050 2biedronka 050 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni