REKLAMA

norblin 02 1norblin 02 2norblin 02 0
Puls Warszawy

kronika policyjna »

 

Policja rozbiła gang samochodowy. Odzyskano dwanaście aut

  9 marca 2022

alt='Policja rozbiła gang samochodowy. Odzyskano dwanaście aut'
źródło: CBŚP

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji i Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą w Warszawie i okolicach. Z ustaleń wynika, że jej celem padały głównie samochody japońskich, południowokoreańskich i niemieckich marek.

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Auta były kradzione z parkingów niestrzeżonych oraz prywatnych posesji. Policja odzyskała dwanaście pojazdów o łącznej wartości ponad 1,5 mln złotych.

Gang samochodowy rozbity

- Sprawcy włamywali się do samochodów, a następnie uruchamiali je przy pomocy specjalistycznych narzędzi elektronicznych - pisze CBŚ. Warszawa 2,8 mld na minusie. Radni biorą kolejny kredyt, dziura rośnie Warszawa 2,8 mld na minusie. Radni biorą kolejny kredyt, dziura rośnie Rada miejska ponownie zdecydowała o zaciągnięciu kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Jednocześnie dziura budżetowa na bieżący rok urosła do 2,8 mld zł. - Aby utrudnić pracę śledczym, używali różnego rodzaju kamuflażu. Skradziony pojazd trafiał do tzw. dziupli, gdzie nanoszono zmiany w pola numeryczne VIN, aby go następnie zalegalizować lub też demontowano go na części, które były sprzedawane przede wszystkim poprzez strony internetowe.

W ubiegłym roku policja utworzyła specjalny zespół, którego zadaniem było rozbicie gangu. Na przestrzeni kilku miesięcy funkcjonariusze odzyskali siedem samochodów i koparko-ładowarkę. Wśród odzyskanych pojazdów są auta skradzione w Warszawie w maju, czerwcu i wrześniu ubiegłego roku. Pod koniec lutego nastąpiło potężne uderzenie w gang. Działania przeprowadzono w Warszawie i na terenie powiatu wołomińskiego. Zatrzymano dziesięć osób, w tym 38-letniego Pawła P. podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Mężczyzna jest znany policjantom, ponieważ wcześniej był zatrzymywany w związku z kradzieżami pojazdów.

Zapraszamy na zakupy

Zlikwidowali trzy dziuple

W trakcie akcji funkcjonariusze zlikwidowali też trzy dziuple, zabezpieczając podzespoły oraz cztery pojazdy. Wśród nich jest kamper z luksusowym wyposażeniem skradziony w 2017 roku w Niemczech. W wyniku przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych zabezpieczono również lokalizatory GPS, telefony oraz 64 tys. zł w gotówce. W sumie funkcjonariusze odzyskali dwanaście pojazdów o łącznej wartości przekraczającej półtora miliona.

Decyzją prokuratora zabezpieczono ponad 420 tys. zł, które znajdowały się na kontach podejrzanych. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem do pojazdów, usuwania numerów VIN, oszustwa oraz prania pieniędzy. Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa siedmioro podejrzanych zostało aresztowanych na trzy miesiące.

(db)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 1bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 3bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA