Pogadamy z automatem
7 listopada 2008
ZTM uruchomił automatyczną infolinię. Teraz dodzwoni się każdy - a przynajmniej taki jest cel.
Nie płacisz za parkowanie? Kara wzrośnie pięciokrotnie
Po 17 latach warszawscy radni odważyli się zabrać za temat kontrowersyjny dla wielu kierowców.
Wystarczy zadzwonić pod numer 94-84 i odpowiadać na pytania. Jeśli ktoś np. chce uzyskać informację o czasie odjazdów konkretnej linii autobu-sowej z konkretnego przystanku, wystarczy, że powie do słuchawki hasło: "Rozkład jazdy" (automat rozpoznaje mowę). Następnie automat poprosi o podanie daty od-jazdu, numeru linii, nazwy przystanku czy wreszcie orientacyjnej godziny odjazdu. I już po chwili pasażer uzyska interesujące go informacje. Do każdego zagadnienia przypisane są konkretne hasła: "Jak dojechać" Czy pomysł na informatyzację infolinii spodoba się mieszkańcom Warszawy? Można zadzwonić do ZTM i przekazać swoją opinię. To dobry sposób, aby przeko-nać się, czy teraz łatwiej jest się dodzwonić.
Agnieszka Pająk-Czech.








































