REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

społeczeństwo

 

Plaża Romantyczna tonie w śmieciach. Urzędnicy chcą, by pomógł... McDonald's

  24 marca 2022

Plaża Romantyczna tonie w śmieciach. Urzędnicy chcą, by pomógł... McDonald's
Brak koszy rzuca się w oczy. Źródło: Facebook/Plaża Romantyczna Wawer

Mieszkańcy licznie odwiedzający plażę przy Rychnowskiej nie mają jak pozbywać się śmieci. W rezultacie najczęściej lądują one na ziemi, zaśmiecając pięknie zrewitalizowany teren nad Wisłą.

REKLAMA

Zarząd Zieleni niedawno zrewitalizował plażę Romantyczną za przeszło 3 mln zł. Wykonano m.in. dużą polanę rekreacyjną oraz wyspę piasku z naturalnymi kłodami.

Powstały alejki spacerowe, zaś na całym terenie plaży posadzono aż 354 drzewa oraz 1204 krzewy. Postawiono też ławki, na których można przysiąść przy zadaszonym stole. Słowem: bajka. Nic dziwnego, że wraz z nastaniem pierwszych cieplejszych, wiosennych dni mieszkańcy Wawra licznie zaczęli odwiedzać to miejsce. Niestety da się też zauważyć mnóstwo śmieci walających się po ziemi a w oczy rzuca się brak koszy.

REKLAMA

"Zarząd Zieleni nie będzie dostawiał koszy"

- Podczas realizacji prac zamontowaliśmy siedem koszy na śmieci, a także wykonaliśmy miejsce na ustawienie dodatkowych, mobilnych koszy - informuje rzeczniczka Zarządu Zieleni Karolina Kwiecień-Łukaszewska. - Jest to teren zalewowy i nie można ustawiać tu różnych elementów, w tym koszy na śmieci "na żądanie". Wymaga to na pewno uzgodnień z Wodami Polskimi i stosownych zgód. Poza tym Zarząd Zieleni nie będzie dostawiał tam żadnych koszy, gdyż plaża została już przekazana we władanie urzędu dzielnicy.

Siedem koszy na śmieci na tak dużym i tak uczęszczanym terenie to gwarancja ich ciągłego przepełnienia. Jak przekazała nam rzeczniczka wawerskiego ratusza Aleksandra Słowińska, większość śmieci na plaży Romantycznej to torby z logo McDonald's. Urzędnicy chcą przekonać pobliski bar, by... ufundował własne kosze na nadwiślańskim terenie.

REKLAMA

Duży problem dzielnicy

- Koszy na śmieci brakuje w naszej dzielnicy cały czas - mówi radny Rafał Czerwonka. - W 2021 roku nie zakupiono ani jednego nowego kosza, w 2020 roku także, bo wówczas wymieniono tylko część starych. Przykładowo w 2017 roku dzielnica wybudowała ulicę Biegunową, na której ewidentnie brakuje koszy na śmieci, ale cały czas nie mogę się o nie doprosić. Funkcjonują tam w związku z tym tzw. społeczne kosze na śmieci. Mieszkańcy sami przyczepiają worki do drzew.

(db)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (4)

# mirko

24.03.2022 11:34

To nie brak koszy jest problemem. Dostawić 10 koszy, to i tak komuś będzie "za daleko" albo "nie po drodze". Karać, karać, karać, aż ludzie nauczą się zabierać swoje śmieci ze sobą, jeśli nie ma ich gdzie wyrzucić.

# Marian

24.03.2022 14:39

Powinien być zakaz sprzedaźy na wynos w tym syfie. Zaśmiecona jest też cała ulica obok

# swojak

24.03.2022 15:18

Bo my Polacy jesteśmy brudasami. Taka prawda. Najgorsze jest w tej chwili pokolenie 15-30 lat. Dżeskik, Brajanki, Oliwki, Krystianki itp. Za młodu mamusie tych dzieci pozwalały na wszystko, więc w myśl przysłowia: czym skorupka za młodu....
Polak to brudas i leń. Tacy jesteśmy.

# lol

24.03.2022 16:33

#Marian napisał(a) 24.03.2022 14:39
Powinien być zakaz sprzedaźy na wynos w tym syfie. Zaśmiecona jest też cała ulica obok
Powinien być zakaz pisania debilizmów. Zakaz śmiecenia już jest.
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA