REKLAMA

REKLAMA

Artykuł sponsorowany

PIT 2022. Rozlicz swój PIT nie wychodząc z domu

PIT 2022. Rozlicz swój PIT nie wychodząc z domu

Od 15 lutego do 2 maja 2022 roku możesz złożyć swoje zeznanie podatkowe. Deklaracje przyjmowane są drogą elektroniczną oraz w wersji papierowej w Urzędzie Skarbowym. Sprawdź, jak najszybciej rozliczyć PIT bez wychodzenia z domu.

Z racji ordynacji podatkowej termin z 30 kwietnia (sobota) wydłużony został do kolejnego dnia roboczego, czyli do 2 maja (poniedziałek). Wyjątkiem są Ci, którzy w zeszłym roku rozliczali się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. W tym przypadku podatnicy swój PIT-28 złożyć muszą z końcem lutego.

Czym jest PIT i jak go rozliczyć?

PIT (z angielskiego Personal Income Tax) to inaczej podatek dochodowy osób fizycznych. Swoją deklarację przed 2 maja złożyć muszą wszystkie osoby pełnoletnie, które w poprzednim roku kalendarzowym uzyskały dochody m.in. z tytułu:

 • pracy (umowa o pracę, zlecenie, umowa o dzieło),
 • emerytury, renty lub zasiłku,
 • jednoosobowej działalności gospodarczej,
 • wykonywania wolnego zawodu.

  Deklaracje oprócz standardowego sposobu można składać drogą elektroniczną. Niezbędne przy tym są programy komputerowe, które ułatwiają wypełnianie oraz późniejsze przesłanie formularza. Łatwe rozliczenie e-deklaracji online gwarantuje Ci bezproblemowe wypełnienie swojego zeznania podatkowego bez wychodzenia z domu. Program rekomendowany jest przez Instytut Polskiej Księgowości, nie musisz się zatem martwić o swoje dane. Co więcej, po złożeniu deklaracji otrzymasz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru od Ministerstwa Finansów, dzięki czemu będziesz mieć pewność o złożeniu swojego PIT-u.

  Pamiętaj, że im szybciej rozliczysz się ze swojego podatku, tym szybciej jego zwrot wpłynie na twoje konto. Łatwe rozliczenie e-deklaracji online to rozwiązanie dla tych, którzy cenią swój czas i pieniądze. Darmowy program pomaga nie tylko w wywiązaniu się z obowiązku, jakim jest złożenie zeznania podatkowego. Przyspiesza również sam proces składania PIT-u, dzięki czemu zamiast stania w kolejce w Urzędzie Skarbowym, potrzebujesz zaledwie 5 minut na dokonanie wszystkich formalności.


 • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

  REKLAMA

  REKLAMA