Pięć lat więzienia za żenującą kradzież? Skok na Wawrzyszewie
21 lutego 2019
Gdy policja podsumowuje, co zostało skradzione, sklepowe kradzieże zawsze okazują się mniej lub bardziej żenujące. Tym razem wpadł fan niezbyt zdrowej żywności.
W ręce bielańskich policjantów wpadł 58-latek podejrzany o kradzież sklepie przy Goldoniego. Mężczyzna został przyłapany przez pracownika, gdy chował do torby orzeszki i czekoladowe kremy. Nie byłoby w tym niczego ciekawego, gdyby nie to, że amator utwardzonego oleju palmowego i cukru bywał na gościnnych występach na Wawrzyszewie już wcześniej i usłyszał rachunek za całokształt: 2600 złotych.
Słoń a sprawa bielańska. Kto go pamięta?
Słoń z Bielanami związany jest ściśle: jego blaszana figura przez lata towarzyszyła dziecięcym zabawom w Lasku Bielańskim. W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia znikł, razem z innymi zwierzakami i całym Parkiem Kultury, jak nazywano teren przy Podleśnej. Chodzą jednak słuchy, że słoń wróci...
- Wizerunek mężczyzny został zarejestrowany przez zainstalowane w sklepie kamery - informuje Komenda Stołeczna Policji. - 58-latek już usłyszał zarzuty kradzieży mienia. Za popełniony czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
(dg)
.









































