REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Piastów Śląskich wraz z przebudową lotniska?

  5 marca 2012

Piastów Śląskich wraz z przebudową lotniska?

Mieszkańcy ulicy Piastów Śląskich od 10 lat narzekają na rozlewiska tworzące się w ich ulicy po silnych opadach deszczu. Problem miał zniknąć wraz z budową trasy S7, bowiem to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miała sfinansować przebudowę drogi. Póki co inwestycja została przesunięta w czasie, a Bemowo nie ma pieniędzy na tak potężny remont. Ostatnio jednak pojawiło się światełko w tunelu...

REKLAMA

- Rozlewisko ma 170 metrów długości na całej szerokości ulicy, a będzie jeszcze większe, bo woda spływa ze znajdującego się obok pasa zieleni, który jest cały pod pośniegową wodą - pisze pan Kacper. Co jest powodem takiej sytuacji? Odpowiedź prosta - brak kanalizacji.

Wiceburmistrz Krzysztof Zygrzak przyznaje, że było to zaniedbanie ze strony urzędu podczas budowy tej drogi 10 lat temu. Zaniedbanie, które trzeba teraz jakoś naprawić.

GDDKiA miała to zrobić, ale...

Wraz z budową trasy S7 miała zostać przebudowana ulica Piastów Śląskich. Władze dzielnicy chciały dogadać się z GDDKiA, aby ta w ramach inwestycji włączyła Piastów Śląskich do nowego szlaku komunikacyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu Bemowo nie wydałoby nawet złotówki z własnego budżetu, a mieszkańcy mieliby kanalizację i nową drogę. Podobne remonty podczas budowy S8 przeszły ulice Powstańców Ślaskich i Dywizjonu 303. Teraz, kiedy już wiadomo, że ekspresówka na razie nie powstanie, dzielnica rozważa różne pomysły na rozwiązanie problemu rozlewiska.

Zapraszamy na zakupy

Drożność rowów do kontroli

Na razie urzędnicy stawiają na tymczasowe środki. - Będziemy sprawdzać istniejącą meliorację - czy rowy są drożne i czy woda ma możliwość odpłynięcia. Byłem tam i osobiście widziałem to ogromne rozlewisko.

- W tym roku będą trwały prace nad koncepcją, jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to w przyszłym roku przystąpimy do realizacji tej inwestycji - mówi wiceburmistrz.
Niestety w tym momencie nie stać nas na wydanie ponad 10 mln zł na tak potężną inwestycję - informuje Krzysztof Zygrzak, wiceburmistrz Bemowa.

Ulica wymaga rozkucia na całej długości, wybudowania kanalizacji, a następnie położenia nowej nawierzchni. - Jaki ma to sens w momencie, kiedy za kilka lat rozpocznie się budowa S7? - pytają urzędnicy. Urząd boi się, że mógłby zostać oskarżony o niegospodarność, wydając publiczne pieniądze na inwestycję, którą może zrobić ktoś inny, tylko trochę później.

Pojawił się nowy pomysł

W ostatnich dniach pojawił się jednak nowy pomysł na rozwiązanie problemu. Ratusz pracuje bowiem nad koncepcją rozwoju lotniska Bemowo, które miałoby całkowicie przejąć ruch małych samolotów. Przy okazji tej inwestycji można przedłużyć Piastów Śląskich do wieży lotniskowej i poprowadzić tamtędy komunikację, której obecnie brakuje. - W tym roku będą trwały prace nad koncepcją, jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to w przyszłym roku przystąpimy do realizacji. Obecnie, gdy lądują awionetki, z lotniska nie ma dobrego połączenia komunikacyjnego, a przebicie Piastów Śląskich i przy okazji wykonanie tej ulicy od podstaw miałoby sens. Będziemy oczywiście szukać alternatywy w postaci funduszy zewnętrznych, bo z pieniędzy miejskich nie jesteśmy w stanie wykonać tej inwestycji - tłumaczy wiceburmistrz Zygrzak.

Ewelina Kurzak

 

Komentarze (5)

# bemowiak

06.03.2012 07:55

A jak ma wyglądać to lotnisko jak będzie trasa ekspresowa na środku pasa?

# lotnik

06.03.2012 19:50

Przedłużenie Piastów do Wieży? A co z drogą kołowania do hangarów? :) Będą szlabany w poprzek jezdni na czas przekołowania samolotów? :)

# Markiz

15.01.2013 20:13

Będzie w tunelu z tym że nie napewno.

REKLAMA

# Lotnikk

23.11.2020 12:45

Ma być Tunel pod lotniskiem do wieży aby ruch kołowy na lotnisku mógłby odbywać się bez problemu. To lotnisko MSWiA i hangary były by odcięte od pasa. Oprócz śmigłowców w tej części lotniska są również samoloty

# pilot

23.11.2020 12:58

Nie ma czegoś takiego jak "awionetka" to jest wymysł laików. Samoloty rozróżnia się wg. masy. Powyżej 5700kg są to DUŻE samoloty a poniżej 5700 kg sa MAŁE samoloty. Małe to te 2 lub 4 osobowe do 9.. wiec łatwo rozpoznać to tzw. General Aviation a duże to m.in. pasażerskie.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024