Pijany 18-latek na hulajnodze z pasażerką. Mandat 3100 zł
3 kwietnia 2026
18-latek zatrzymany w Piasecznie złamał kilka przepisów jednocześnie - był nietrzeźwy, przewoził pasażerkę i przejechał na czerwonym świetle. Został ukarany mandatem w wysokości 3100 zł.
18-latek został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Puławskiej w Piasecznie. Kierował hulajnogą elektryczną, będąc pod wpływem alkoholu.
Ponad 1,5 mln przejazdów w Warszawie. Rowerowy Maj na półmetku
Warszawska edycja kampanii Rowerowy Maj przekroczyła już 1,5 mln aktywnych przejazdów. W akcji bierze udział ponad 230 tys. dzieci i nauczycieli z niemal 500 placówek.
To jednak nie koniec wykroczeń. Mężczyzna przewoził pasażerkę, a przejazd dla rowerów pokonał na czerwonym świetle.
Mandat 3100 zł za serię wykroczeń
Na młodych ludzi uwagę zwrócili funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki. 18-latek i 17-latka jechali razem jedną hulajnogą i zignorowali sygnalizację świetlną.
Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był nietrzeźwy. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 3100 zł. Przejażdżka zakończyła się pieszym powrotem do domu.
Przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych
Zgodnie z przepisami, hulajnoga elektryczna jest pojazdem jednoosobowym. Zabronione jest przewożenie pasażerów, zwierząt czy ładunków. Prawo zabrania także kierowania pojazdem - w tym hulajnogą - w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.
Policja apeluje o rozsądek
Choć hulajnoga może wydawać się niegroźnym środkiem transportu, jazda pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie. Alkohol obniża refleks, zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Policja przypomina, by dbając o przyjemność z jazdy, pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu.
Red
.









































