Pawilon widmo
10 lutego 2006
Już drugi rok, róg ul. Rembielińskiej i Poborzańskiej, stoi opustoszały handlowy pawilon. Przedtem tętniący życiem - mieściło się w nim wiele sklepów - teraz popada w ruinę.
Potężny kompleks mieszkaniowy zapewne niebawem przyjmie pierwszych lo-katorów, nie wiadomo natomiast, co się stanie z jego sąsiadem - opuszczonym pa-wilonem.
Gorączka piątkowej nocy. Patrolowaliśmy Targówek wraz ze strażą miejską
Pojechaliśmy ze strażnikami miejskimi na nocny patrol ulicami Targówka i Białołęki. W piątkową noc nie zabrakło delikwentów, którzy tak bardzo chcieli się napić na świeżym powietrzu, że musieli spożywać alkohol pod chmurką. Argumenty? Różne. Piwo schłodzi się w drodze na przystanek. Koledze urodziła się córka. Autobus stuknął osobówkę na Młodzieńczej...
Najpierw mówiono, że zostanie wyburzony, a na jego miejscu wyrośnie budynek mieszkalny. Od jakiegoś czasu słychać, że ma przenieść się do niego, znajdująca się po drugiej stronie ulicy Poborzańskiej przychodnia.
Jednak nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało się stać. No może jedno - od czasu do czasu przez piwnice wchodzą do pawilonu bezdomni. Jak on wygląda po takich wizytach, można sobie z łatwością wyobrazić...
Okoliczni mieszkańcy są zaniepokojeni trwającym tak długo marazmem. Co się stanie z pawilonem? Chętnie się dowiedzą.
Tekst i zdjęcie JZV

.




































