REKLAMA

cemat box 1cemat box 2cemat box 0
Targówek

różne »

 

Parking zamiast chodnika? "Na Bródnie rządzą samochody i kierowcy"

  6 listopada 2019

alt='Parking zamiast chodnika? "Na Bródnie rządzą samochody i kierowcy"'
źródło: Czytelniczka

Lepszy jest kolejny parking czy szeroki chodnik otoczony zielenią? Przykład inwestycji na Bródnie pokazuje, że zdania w tej sprawie wciąż są bardzo podzielone. A temat wzbudza duże emocje. - Kierowcy będą wjeżdżać w pieszych, żeby tylko zaparkować swój samochód. I jest na to społeczne przyzwolenie - alarmuje mieszkanka.

REKLAMA

moje bielany 2moje bielany 0

- Ciekawe, ilu pieszych zginie w tym miejscu? Aż trudno uwierzyć, ale jeszcze niedawno był tu spokojny, wąski, osiedlowy chodnik, otoczony bujnymi, rozłożystymi krzewami. Teren ten służył mieszkańcom, mimo że jest z dwóch stron ograniczony dużymi, głośnymi ulicami. Ten niezwykle zielony teren znajdował się przed sklepem Pelcowizna przy Chodeckiej. Niestety na zlecenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Bródno" wycięto krzewy i zamieniono chodnik na szeroką ulicę. Piesi stracili spokojny i bardzo urokliwy obszar, ponieważ na Bródnie rządzą samochody i kierowcy - skarży się mieszkanka na Facebooku.

"I tak była melina"

Zdania jej sąsiadów są jednak bardzo podzielone. - Czy to był taki urokliwy zakątek? Śmiem wątpić. A samochody i tak jeździły, jak chciały. Mnie bardziej drażni, że prace ślimaczą się już kilka tygodni - komentuje pani Anna. - Dookoła ze świecą szukać parkingów, a tu wielki ból, jak kilka miejsc stworzyli. Dobrze, że to ogarnęli, bo tam zazwyczaj zwykła melina była. I liczę na więcej miejsc parkingowych - komentuje pan Paweł.

Zapraszamy na zakupy

"Trwa analiza"

Spółdzielnia dziwi się zarzutom. - Nie planujemy likwidacji istniejącego ciągu pieszo-jezdnego. Na wniosek Rady Osiedla "Kondratowicza" spółdzielnia wykonuje jego remont, polegający na wymianie asfaltu na kostkę brukową od Chodeckiej do Krasiczyńskiej wraz z przebudową chodników. W zakres robót wchodzi również wykonanie 10 miejsc postojowych - informuje nas dział techniczny Spółdzielni Mieszkaniowej "Bródno". Jak się dowiedzieliśmy, właśnie trwa analiza docelowej organizacji ruchu po zakończeniu prac remontowych. Kiedy finisz prac? - W związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, udało się nam przyśpieszyć. Prowadzone roboty nie powinny trwać dłużej niż do połowy listopada - informują pracownicy spółdzielni.

(DB)

 

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Komentarze (5)

# dante

06.11.2019 10:52

To miasto dusi się od samochodów i "kierowców". Z roku na rok jest gorzej, Kiedy ten obłęd się skończy?

# m12

06.11.2019 12:19

To miejsce nie było ani urokliwe ani spokojne. Cały dzień pobliskie ławki były i są okupowane przez meneli i pijaków. Warto podkreślić że to tu bywał niesławny bezdomny opiekun kóz z nad Wisły. Raz nawet z jedną przyjechał. Co również warto dodać to tam nie było chodnika tylko ulica Łojewska.

# mundek42

06.11.2019 12:55

menel czy naduzywajacy to tez czlowiek a pilnowanie porzadku nalezy do odpowiednich sluzb

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

# Marian

06.11.2019 23:04

#dante napisał(a) 06.11.2019 10:52
To miasto dusi się od samochodów i "kierowców". Z roku na rok jest gorzej, Kiedy ten obłęd się skończy?
Sprzedaj swój będzie mniej.

 Anna_Tomaszewska

13.11.2019 22:35

Gratulacje! Wszędzie najlepiej zrobić parkingi! szkoda, że chodnikami też sie nie da chodzić bo tam też już ludzie parkują
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

atal 002 3atal 002 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

biedronka 016 2

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni