REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Ogromny zadaszony skatepark z parkiem trampolin na Bemowie?

  6 marca 2024

alt='Ogromny zadaszony skatepark z parkiem trampolin na Bemowie?'
źródło: Facebook/Miasto Stołeczne Warszawa/Fot. R. Motyl

Nowy i niepowtarzalny zadaszony skatepark z elementami parku trampolin o powierzchni ok. 2,4 tys. m2 plus modernizacja istniejącego lodowiska i wrotkowiska przy Obrońców Tobruku 40? Wszystko to możliwe. Taki ambitny projekt wyceniony na ponad 6 mln złotych oceniają teraz urzędnicy.

REKLAMA

Piotr Kaczmarek w ramach ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego na 2025 rok złożył projekt, który w znaczący sposób może odmienić teren bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Obrońców Tobruku 40. Obecnie jest on w fazie oceniania przez urzędników, jednak to tylko formalność. W ubiegłym roku trafił pod głosowanie mieszkańców, jednak ostatecznie nie uzyskał wystarczającej liczby głosów. Czy w tym roku będzie inaczej?

Jaki byłby skatepark na Bemowie?

Celem projektu jest powstanie nowego i niepowtarzalnego obiektu, w którym znajdować się będzie skatepark z elementami parku trampolin. Obiekt byłby zadaszony halą łukową, co umożliwi korzystanie z niego bez względu na pogodę i porę roku, a oświetlenie (sugerowane bardzo silne, jasne i białe) umożliwi dostępność obiektu również po zmroku. Stały monitoring zapewnić ma bezpieczeństwo. Na terenie hali powstać by miała: strefa obsługi, szatnia, sanitariaty oraz infrastruktura towarzysząca, zaś obok obiektu: strefa odpoczynku z trzema ławkami, czterema śmietnikami i dwoma stojakami na rowery. Sam skatepark byłby wyposażony w wiele elementów, w tym ramp, piramid, platform i zjazdów.

Wstąp do księgarni

Turniej deskorolkowy, który wyłoni mistrza Warszawy

To nie wszystko. Pomysłodawca chce, aby w ramach projektu odbył się pierwszy w historii warszawski turniej deskorolkowy z wykorzystaniem skateparków zlokalizowanych w różnych dzielnicach: na Bemowie, Ochocie, Żoliborzu i Białołęce. Do udziału w turnieju będzie mógł zgłosić się każdy bez względu na wiek i umiejętności. Na każdym ze skateparków zawodnicy będą walczyć o nagrody i wejście do finału. Uczestnicy ostatniego etapu turnieju będą mieli możliwość rywalizować o nagrody rzeczowe oraz tytuł mistrza Warszawy. Finał odbyłby się na nowo wybudowanym skateparku przy Obrońców Tobruku 40 lub - jeśli obiekt nie zostałby do tego czasu oddany do użytku - w parku Pięciu Sióstr na Ochocie. W ramach projektu wycenionego łącznie na 6,3 mln zł zakłada się też modernizację istniejącego lodowiska i wrotkowiska na terenie bemowskiego OSiR-u.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA